w

Eksport polskich jabłek do Chin

Prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski  uczestniczył w spotkaniu z delegacją władz miasta Ningbo w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.Delegacji chińskiej przewodniczył pan Zhang Ping, Przewodniczący Stałego Komitetu Ogólnochińskiego Zgromadzenia (Kongresu) Przedstawicieli Ludowych w Ningbo.

W składzie delegacji znalazł się także: Dyrektor Centrum Wystawowego Promocji i Współpracy CEEC (Centrum EXPO Chiny – Państwa Europy Środowej i Wschodniej) w Ningbo – Zhang Yadong oraz Zastępca Dyrektora Generalnego Grupy Portowej Ningbo-Zhuoshan – Ni Yanbo.

Władze prowincji  Zhejiang dostały upoważnienie od chińskiego Ministerstwa Rolnictwa do rozwoju współpracy gospodarczej z Polską, w tym zwiększenia importu owoców

W trakcie rozmów omawiano m. in  możliwości  utworzenia w Polsce centrum handlu hurtowego produktów rolno-spożywczych zajmującego się ich eksportem do Chin.

Poruszono m.in. kwestie płatności,  gwarancji płatności, warunki dostaw,  wsparcia transportu,   uproszczenia procedur związanych z eksportem owoców

Czy jest to szansa dla polskiego jabłka?

źródło: polskiesadownictwo.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla producentów, którzy ponieśli straty w wysokości od 30 proc. do mniej niż 70 proc.

Dzisiaj Polska bardzo mocno buduje swoją pozycję, swoje miejsce. Robią to także rolnicy i przedsiębiorcy.