w ,

Drzewka z chłodni czy z dołownika? Dlaczego warto kupować drzewka przechowywane w chłodni – Ryszard Nowakowski z szkółki ARNO

Materiał wykopywany w szkółkach jesienią, przechowuje się w dołownikach i piwnicach, natomiast w większych i profesjonalnych szkółkach materiał ten przechowuje się w specjalistycznych chłodniach.

Drzewka przechowywane w chłodni dają sadownikom możliwość opóźnienia terminu sadzenia, a szkółkarzom pozwalają wydłużyć okres sprzedaży wyprodukowanego materiału.

Zima 2020/2021 była dość surowa, w najchłodniejszym okresie temperatura powietrza przy gruncie obniżyła się do –25,9oC. Niektórzy stwierdzili uszkodzenia mrozowe na materiale w dołownikach. Dlatego warto kupować pewny materiał szkółkarski, przechowywany w chłodni (gwarantuje nam to brak uszkodzeń mrozowych na drzewkach).

Materiał szkółkarski przechowywujemy w specjalnych warunkach: w temperaturze od 0 do 0,5oC i przy 95% wilgotności względnej powietrza, utrzymywanej przez nawilżacze. Korzenie wszystkich drzewek  wcześniej moczymy w roztworze fungicydów, dla zabezpieczenia przed chorobami, przede wszystkim przed szarą pleśnią.

-informuje Ryszard Nowakowski z Szkółki ARNO w Lewiczynie.

✅Na naszym placu obecnie trwają prace związane z załadunkiem 🚚 i transportem drzewek.

➡️Zadzwoń do nas w celu poznania…

Opublikowany przez ARNO – Gospodarstwo Szkółkarsko-Sadownicze Anna i Ryszard Nowakowscy Wtorek, 13 kwietnia 2021

 

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Prognoza pogody na najbliższy tydzień 19-25.04.2021

PIORIN przypomina o warunkach bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin