w

Do Polski chciały wjechać z Serbii jeżyny z larwami owadów!

Kolejny sukces Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) w walce z niebezpiecznymi i niskiej jakości produktami spożywczymi trafiającymi do Polski. Tym razem ofiarą kontroli padła partia mrożonych jeżyn z Serbii o wadze ponad 20 ton.

Inspektorzy IJHARS wykryli w owocach obecność larw owadów, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia konsumentów. W związku z tym podjęto natychmiastową decyzję o zakazie wprowadzenia jeżyn do obrotu na polskim rynku.

To kolejny przykład skutecznej działalności IJHARS, która chroni polskich konsumentów przed niebezpiecznymi produktami spożywczymi.

Te działania cieszą się dużym uznaniem ze strony polskich rolników i sadowników, którzy doceniają starania IJHARS na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiej jakości żywności na polskim rynku.

Co to oznacza dla konsumentów?

Konsumenci mogą być pewni, że IJHARS robi wszystko, co w jej mocy, aby chronić ich przed niebezpiecznymi produktami spożywczymi. Regularne kontrole i szybkie reakcje na nieprawidłowości pozwalają na eliminowanie z rynku wadliwych towarów, zanim zdążą one trafić do naszych domów.

Warto również zwracać uwagę na własną czujność podczas zakupów spożywczych. Należy dokładnie sprawdzać etykiety produktów, datę ważności i kupować produkty tylko ze sprawdzonych źródeł.

UDOSTĘPNIJ

Opryskiwacz trzyrzędowy do winnicy – Fede Technovid

Belgia: tegoroczne zbiory będą najgorszymi od 40 lat!