w

Deszczowy wtorek dla sadowników!

Pogoda na wtorek 29.09. 2020 r. nie zaskoczy nas pozytywnie. W zdecydowanej większości kraju prognozowane są deszcze, pogodnie będzie jedynie w północnej części Polski.spadnie około od 5 do 15 litrów deszczu na metr kwadratowy.

Jak informuje IMGW Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia są pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii oraz Morza Czarnego wraz z układami frontów atmosferycznych. Wyże kształtują pogodę na wschodzie oraz zachodzie kontynentu. Polska jest w zasięgu rozległego niżu znad Bałkanów, w strefie frontu okluzji. Zachód kraju pozostaje w chłodnym powietrzu polarnym morskim, nad wschodnią Polskę z południowego wschodu napływa nieco cieplejsze i wilgotniejsze powietrze, także polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże i całkowite, jedynie na północy większe przejaśnienia. Okresami wystąpią opady deszczu, na południu miejscami o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana suma opadów do 15 mm na południu. Bez opadów jedynie na krańcach północnych kraju. Temperatura maksymalna od 13 st., 14 st. na południu i miejscami w centrum do 18 st., 19 st. na północy i północnym wschodzie; na obszarach górskich chłodniej od 10 st. do 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

źródło: RadioZET.pl/IMGW/PAP

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Pogoda-na-wtorek-29.09.-2020-r.-Deszcze-i-chmury-nad-Polska.-Prognoza-IMGW

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Polskę czeka obniżenie zużycia środków chemicznych i nawozów mineralnych… Ministrowie obradowali w Poznaniu podczas targów Polagra.

Polskie jabłka w Tajlandii na targach THAIFEX ANUGA ASIA