w ,

Czy zabraknie Delanu 700 WG dla sadowników w 2020 roku?!

Pojawiły się na początku roku (styczeń) spekulacje między sadownikami na temat braku nowych dostaw oraz dostępności Delan’u 700 WG. W każdej plotce w branży sadowniczej jak się okazuję jest ziarno prawdy. 

Sadownicy w roku 2020 będą zmuszeni do korzystania z zapasów Delanu 700 WG z roku poprzedniego. Pojawiły się problemy w na linii produkcyjnej substancji aktywnej dithianon w Chinach rok temu. Produkcja substancji aktywnej ruszyła na nowo dopiero w grudniu 2019 roku. Dla sprostowania Delan 700WG jest produkowany w Europie natomiast sama substancja aktywna dithianon w Chinach. Produkcja w grudniu oznacza, że Polska otrzyma świeży towar dopiero w lipcu 2020 roku – czyli po sezonie!

Obecne zapasy produktu Delan 700 WG w sklepach i hurtowniach z roku 2019 to towar który mamy na rok 2020 – więcej nie będzie. Bardzo ważne, że problem nie dotyczy tylko samego Delanu 700WG ALE KAŻDEGO PRODUKTU FIRMY BASF ZAWIERAJĄCEGO SUBSTANCJĘ AKTYWNĄ DITHIANON czyli np.: Delan 700WG, Delan Pro, Faban! Produkty na ten moment są dostępne w sklepach i hurtowniach.

Czy Delanu 700 WG starczy dla Polskich sadowników w 2020 roku?

Informacja opracowana na podstawie rozmowy telefonicznej przeprowadzonej w lutym 2020 roku  z Tomaszem Lewandowskim BASF.

Delan 700 WG to środek grzybobójczy w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie jabłoni przed parchem jabłoni.
Zawartość substancji czynnych:

  • ditianon 2,3-dicyjano-1, 4-ditiaantrachinon (związek z grupy antrachinonów) – 700 g/kg

 

Środki ochrony roślin mogą być nabywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28.  Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jak odzyskać pieniądze za jabłka? Radca prawny wyjaśnia – VIDEO

Koniec z naklejkami na owocach?!