w

Czy to czas na zakończenie sezonu dla jabłek? Jeden z eksporterów twierdzi, że tak…

Dla jednego polskiego eksportera jabłek ostatni tydzień sezonu jest tuż za rogiem. Popyt z Egiptu już znacznie zwolnił i pomimo otwierania się chłodni po prostu nie wydaje się, aby był duży ruch. Większość zapytań ma charakter informacyjny, a nie dochodzi do zawarcia umowy. Dlatego eksporter Sara uważa, że ​​to właściwy czas na zakończenie sezonu.

Według Mohameda Marawana, dyrektora zarządzającego polskiego eksportera jabłek Sarafruit, biznes zwolnił teraz, gdy zbliża się koniec sezonu:

„Sezon jabłkowy w Polsce jest w tej chwili bardzo powolny, a ilość, którą eksportujemy do Egiptu jest mała. Moim zdaniem rolę w tym odgrywa fakt, że Covid doprowadził do zmniejszenia turystyki w Egipcie, a także pojawiają się na rynku Egipcjanie posiadający własne letnie owoce. W międzyczasie komory chłodnicze w Polsce powoli się otwierają, a jakość jabłek nie jest zła. Jednak trudniej jest sprzedać jabłka ze względu na dużą podaż i wysokie ceny, o które ludzie proszą ”.

Marawan twierdzi, że cena przechowywanych jabłek jest wyższa niż tych, które nie były przechowywane w chłodniach.

„Przyczyna tego wzrostu cen jest w pewnym sensie logiczna, ponieważ przechowywanie jabłek przez dłuższy czas kosztuje. Jednak prawie nie ma rynku, na który można wysłać te jabłka, ponieważ popyt nie jest w tej chwili zbyt duży. Otrzymujemy wiele zapytań od wielu klientów, ale wszystkie one kończą się bez faktycznej transakcji. Podejrzewam, że ludzie testują i analizują sytuację w Polsce, jeśli chodzi o ceny i ilości produktów pozostawionych w kraju ”.

źródło: freshplaza.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

„Trzynasta i czternasta” emerytura dla emerytów i rencistów KRUS

DOPŁATY 2021 – wnioski tylko przez internet!