w

Czy Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk, wie ile kosztują jabłka?

Wicepremier Kowalczyk pojawił się w Górznie, zaskakujący może być fakt, że o spotkaniu poinformował tylko GarwolinOnline24. Czyżby pan minister bał się konfrontacji z większą liczbą niezadowolonych rolników z rządów Zjednoczonej Prawicy, dlatego brak informacji w innych mediach?
Pojawiło się pytanie w obronie polskich sadowników, których wykorzystują wielkie supermarkety, proponując, a wręcz wymuszając na sadownikach sprzedaż jabłek po 50-60 gr/kg. Samo wyprodukowanie jednego kilograma to 1,20 zł/kg.
We wtorek grupa ponad 100 sadowników w miejscowości Parzniew pod Pruszkowem protestowała pod hasłem “ZAWALCZMY RAZEM O NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ” żądając zdecydowanych działań ze strony rządu. Dziś supermarkety takie jak np. Biedronka zakupują od tych sadowników, korzystając na przepisach, a bardziej ich braku po cenie 60 gr/kg, choć sama produkcja kilograma jabłek to kwota 1,20 zł. Chciałbym usłyszeć, jakie ma pan propozycję dla sadowników w Polsce?”
Henryk Kowalczyk:
Zacznę od odpowiedzi na najmniej kontrowersyjne pytanie, czyli sadowników, otóż dziś najniższa cena kilogram jabłek to 1 zł, natomiast pierwsze słyszę, aby cena była niższa. Nie słyszałem o takiej sytuacji, ale oczywiście sprawdzę, bo jeśli rzeczywiście 60 gr/kg to jest to faktyczne cena za niska. To, co zrobiliśmy dotychczas to dopłaty do jabłek przemysłowych, ponieważ do jabłek deserowych nie bardzo mamy taką możliwość. Więc tak to wygląda, ale nie wiem, czy to jest rzeczywistość, czy tylko wykrzykiwane hasła.
źródło: GarwolinOnline24
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Informacje dodatkowe dla rolników, będących płatnikami podatku od towarów i usług (VAT)

Pieniążki dla rozwoju sadownictwa, czyli kiedy otworzyliśmy puszkę pandory …