w ,

Czy czereśnie będą alternatywą dla jabłoni? Na jakie odmiany warto postawić? Robert Sas, IPSAD

Czereśnie próbują być pewną alternatywą dla uprawy jabłoni dlatego też spotkaliśmy się z Panem Robertem Sasem z IPSAD, aby odpowiedzieć na pytanie, czy warto sadzić czereśnie oraz na jakich odmianach się skupić?

Opłacalność z uprawy jabłoni nie jest na takim poziomie, jak by życzyli sobie tego producenci. Czereśnia jest gatunkiem gdzie wiele osób szuka swojej szansy. Należy pamiętać, że czereśnia musi mieć perfekcyjnie przygotowane warunki do uprawy. Uprawa  czereśni jest dużo bardziej wymagająca niż uprawa jabłoni, jeśli chcemy uzyskiwać kilkanaście złotych za kilogram owoców informuje nasz portal Pan Robert Sas z IPSAD.

Jaka odmianę wybrać?

Jeśli mamy szukać pewnej, mocnej odmiany z ugruntowaną pozycją na rynku, to na pewno jest to Kordia. W przypadku czereśni niestety jest tak, że musimy zapewnić bycie na rynku przez pewny czas, dlatego jedna odmiana to jest za mało i za krótko. Konsumenci chcieliby aby czereśnie były już pod koniec maja i trwały do końca sierpnia, dlatego warto szukać innych odmian. Odmiany wyhodowane na południu np. hodowli francuskiej z grupy Lory jest to odmiany perspektywiczne. Po pierwszych latach obserwacji mogę powiedzieć że, warto napewno próbowaćinformuje nasz portal Pan Robert Sas z IPSAD.

Cały wykład na temat wad i zalet czereśni oraz odmian na jakie warto postawić, zobaczyć mogą Państwo niżej:

Przypominamy o dostępności całej gamy odmian czereśni wymienionych w materiale video – w szkółce ARNO.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

49 ton ważył zestaw przewożący jabłka!

Cena jabłek przemysłowych wzrosła – informują sadownicy w swoich lokalizacjach