w , ,

Cięcie gałęzi 4 cm + w sadzie. Sadownik ocenia cięcie piłą szablastą Bosch.

Zimowe prace w sadzie to głównie cięcie drzew. Sadownicy w celu usprawnienia i ułatwienia pracy decydują się na korzystanie z urządzeń zasilanych akumulatorowo. Na początku sezonu informowaliśmy Państwa o sekatorze elektrycznym zasilanym baterią w rękojeści Bosch Pro Prunner. 

W sadzie występują również grubsze gałęzie, których sekator elektryczny nie jest w stanie przeciąć. Podczas poszukiwania urządzenia do cięcia grubych gałęzi natknęliśmy się na piłę szablastą firmy Bosch.

Pan Michał testuje piłę szablastą Bosch w swoim kilkunastoletnim sadzie jabłoniowym. Poprosiliśmy Pana Michała, aby przedstawił wady oraz zalety urządzenia.

Po pierwsze zamawiając taką piłę, należy domówić inne brzeszczoty, gdyż my sadownicy tniemy na żywym drewnie, a te w zestawie są typowo do suchego drewna. Ja zamówiłem brzeszczoty z większymi zębami, aby drewno świeżo cięte nie zapychało szczelin między zębami. Piła jest poręczna. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie trzeba jej uruchamiać jak piły spalinowe, gdzie za każdym razem trzeba włączać i wyłączać piłę. Tutaj naciskamy przycisk i działa. Bateria jest duża 18V a w zestawie są dwie, więc starczy na dzień  w zupełności. Jeśli chodzi o wady to uważam, że cięcie jest trochę wolne. Grube gałęzie tniemy od 2 do 5 sekund. Piłę polecić mogę sadownikom, którzy tną sekatorami dwuręcznymi i gdy nie będą mogli uciąć gałęzi wtedy piła Boscha jest niezawodna.

– informuje sadownik.

Ciekawostka: Piła szablasta Bosch ma maksymalne cięcie głębokości do 200 mm ( 20 cm ) w stosunku do niewielkiej wagi (tylko 2,5 kg).

[ Kliknij tu i sprawdź cenę urządzenia: Piła szablasta GSA 18 V-LI C ]

Więcej na temat pracy urządzenia oraz opinii sadownika podczas cięcia sadu w filmie niżej:

Piła szablasta GSA 18 V-LI C BOSCH 2×4,0Ah:

Profesjonalna piła szablasta model GSA 18 V-LI C firmy BOSCH to specjalistyczne urządzenia o niezwykle kompaktowej budowie, dzięki czemu w trakcie cięcia zapewnia perfekcyjne manewrowanie i doskonałe prowadzenie zwłaszcza w ciasnych i trudno dostępnych miejscach. 

Nowy napęd oscylacyjny piły z łożyskiem kulkowym bazuje na sprawdzonej technice wykorzystywanej w młotach udarowo-obrotowych. Mechanizm oscylacyjny wykonany z węglików spiekanych w optymalny sposób amortyzuje drgania i zapewnia urządzeniu bardzo długą żywotność – nawet w ekstremalnie ciężkich warunkach pracy. 

Bardzo dobre zabezpieczenie osi skokowej przed wodą i wilgocią wydłuża okres eksploatacji urządzenia.

Precyzyjna, akumulatorowa piła szablasta jest optymalnym narzędziem do wielu zastosowań: do wszelkiego rodzaju prac instalacyjnych i wykończenia wnętrz. 

Można nią ciąć lub przycinać rury metalowe i pokrycia z blachy, jak również wycinać różnego rodzaju otwory w okładzinach drewnianych i ściankach z płyty gipsowo-kartonowej.

Piła szablasta GSA 18 V-LI C została wyposażona w 2 akumulatory litowo-jonowe 18V typu PREMIUM o bardzo dużej pojemności – 4,0 Ah.

[ Kliknij tu i sprawdź cenę urządzenia: Piła szablasta Bosch GSA 18 V-LI C ]

Piła szablasta GSA 18 V-LI C jest równie wydajna jak typowe sieciowe pilarki tarczowe, a przy tym bardziej poręczna, lekka i niezależna ponieważ nie posiada przewodu zasilającego. Urządzenie zostało wyposażone w najnowsze systemy przeciw przeciążeniowe – system elektronicznej ochrony ECP oraz system zarządzania energią cieplną.

Urządzenie jest elementem profesjonalnego systemu akumulatorowego Bosch w którym można odnaleźć wiele urządzeń zasilanych tą samą baterią

W wyposażeniu seryjnym znajduje się najnowszej generacji ładowarka sieciowa – model GAL 1880 CV PROFESSIONAL.

Firma Bosch oferuje 3 lata gwarancji na urządzenie i akumulatory po rejestracji w aplikacji Bosch PRO360

Czy, warto kupić sekator Bosch Pro Pruner? Recenzja sadownika po roku użytkowania.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętajmy o owocach jagodowych również zimą

Dopłaty dla rolników, którzy zakupili wcześniej w wysokich cenach nawozy