w

Ceny wiśni powinny wzrosnąć, bo nie ma owoców na drzewach !

Ceny wiśni w punktach skupu kształtują się od 1,50 do 2,80 złotych za kilogram w zależności od jakości, przeznaczenia owoców i lokalizacji. Ceny są bardzo podobne do tych zeszłorocznych, ale koszta produkcji mocno na przestrzeni roku wzrosły.

Producenci wiśni w wyliczeniach na forum, informują o opłacalności produkcji przy stawkach sięgających 3 złotych za kilogram wiśni z przeznaczeniem na mrożenie. 
Trwa sezon zbioru Łutówki? Czy, na pewno? Jedni z producentów wiśni twierdzą, że kończą sezon zbioru Łutówki, a inni, że dopiero go rozpoczynają. Pogoda w tym roku nie sprzyjała dojrzewaniu odmiany, kierowanej głównie do przetwórstwa, a dodatkowo opadzina zrobiła swoje

Towaru do przetwórstwa będzie dużo mniej, niż zakładano. Wszystko przez suszę, która miała miejsce w czerwcu i lipcu. W wielu lokalizacjach również był grad, który zrzucił duże owoce z drzew albo tak je pokaleczył, że niedojrzały do zbioru. Pozostali producenci skarżą się na opadzinę.

Jeśli przetwórcy liczą na podobną ilość towaru jak w roku ubiegłym, mogą być nieco zaskoczeni w ciągu kilku najbliższych dni.
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Döhler wzmocni swoją obecność na światowym rynku

Obiekt z 17 komorami chłodniczymi na sprzedaż …