w

Ceny truskawek są za niskie! Rolnicy ogłaszają strajk!

Rolnicy z Lubelszczyzny zmuszeni są do walki o przetrwanie. Zakłady przetwórcze oferują im drastycznie niskie ceny skupu truskawek, które nie pokrywają nawet połowy kosztów produkcji. W związku z tą sytuacją rolnicy organizują protest, który odbędzie się w poniedziałek w Opolu Lubelskim.

Tegoroczny sezon dla sadowników z Lubelszczyzny jest wyjątkowo trudny. Klęski żywiołowe, takie jak przymrozki i grad, spowodowały ogromne straty w uprawach. Wielu rolników straciło cały dorobek.

Niestety, na domiar złego, zakłady przetwórcze oferują im ceny skupu truskawek, które są rażąco niskie. Rolnicy alarmują, że nie są one w stanie nawet pokryć kosztów produkcji.

Podaż owoców w tym roku będzie dużo niższa ze względu na straty spowodowane klęskami żywiołowymi. Mimo to,przetwórnie nie chcą oferować wyższych cen.

Rolnicy czują się oszukani i zdesperowani. Dlatego postanowili wyjść na ulice i walczyć o swoje prawa. Protest odbędzie się w poniedziałek w Opolu Lubelskim. Rolnicy apelują do wszystkich Polaków o wsparcie. Zachęcają do bojkotu przetworów z truskawek pochodzących z tego regionu. To nie tylko walka o godne ceny dla rolników, ale także o przetrwanie polskiego rolnictwa!

Protest odbędzie się w poniedziałek 27 maja 2024 roku w Opolu Lubelskim na ulicy Przemysłowej.

Wszystkich, którzy chcą wesprzeć polskich sadowników i walczyć o przyszłość polskiego rolnictwa, zachęcamy do udziału w proteście! Pamiętajmy, że polska żywność to nasz skarb! Nie pozwólmy mu zginąć! Dołącz do nas w Opolu Lubelskim! Razem możemy zmienić tę sytuację!

UDOSTĘPNIJ

Powstanie ustawa, która ułatwi legalne zatrudnianie obcokrajowców w rolnictwie

Aktualna sytuacja w sadzie. Nawożenie owoców wapniem oraz niedobory cynku i boru.