w ,

Ceny owoców na polskich warzywniakach. Pierwsza polska borówka kosztuje 45 złotych za kilogram.

Ceny na Warszawskim warzywniaku w dniu 9 czerwca 2024r.

Lato w pełni rozkręca się w Polsce, a wraz z nim sezon na pyszne, świeże owoce. Jakie ceny owoców możemy spotkać na polskich warzywniakach? Przyjrzyjmy się cenom kilku popularnych gatunków:

  • Czereśnie: Cena czereśni waha się od 18 do 25 złotych za kilogram. W zależności od odmiany, regionu i jakości owoców, ceny mogą być nieco wyższe lub niższe.
  • Truskawki: Ceny truskawek również są zróżnicowane. Truskawki odmiany verdi kosztują średnio 15 złotych za kilogram, natomiast inne odmiany mogą być dostępne w cenie od 10 do 20 złotych za kilogram.
  • Borówka polska: Polska borówka jest dość droga, ale też bardzo smaczna. Borówka polska pierwsza kosztuje 45 złotych za kilogram lub 15 złotych za pojemnik 250 gram.
  • Maliny polskie: Maliny to kolejny pyszny owoc, który cieszy się dużą popularnością. Polskie maliny można kupić w cenie 10 złotych za 200 gramowy pojemniczek.Kilogram kosztuje 40 złotych za kilogram.

Oprócz wyżej wymienionych owoców, na polskich warzywniakach znajdziemy również inne gatunki, takie jak gruszki czy jabłka. Ceny tych owoców również są zróżnicowane i zależą od wielu czynników.

Warto pamiętać, że ceny owoców mogą się zmieniać w zależności od dnia tygodnia, regionu i danego sklepu. Na początku sezonu ceny mogą być wyższe, a pod koniec niższe. Warto również kupować owoce na lokalnych targach lub bezpośrednio u rolników, gdzie ceny mogą być bardziej atrakcyjne.

UDOSTĘPNIJ

Porzeczka – ceny hurtowe i detaliczne na początku sezonu 2024

Pierwsze borówki na rynkach hurtowych! Sprawdź ceny tych pysznych owoców!