w ,

Ceny owoców miękkich spadają – mówi ekspert rynku Bronisze

Tanieją owoce miękkie, m.in. borówki i maliny  mówi PAP ekspert rynku rolnego w Broniszach Maciej Kmera. O ile w tych przypadkach ceny będą jeszcze spadać w najbliższym czasie, to kończy się już sezon na truskawki, więc te owoce będą droższe.

Ceny owoców miękkich spadają ” – powiedział w rozmowie z PAP ekspert Kmera. Jak dodał, rozpoczynający się sezon na borówki skutkuje zwiększeniem podaży i obniżką cen.

Obecnie jest to 12-16 złotych za kilogram i zgodnie z przewidywaniami cena będzie spadać w najbliższym czasie” – powiedział.

Zwrócił uwagę, że rynek malin, ze względu na przerwy w dostawach, jest obecnie bardzo niestabilny – cena malin waha się między 12 a 25 zł za kilogram. Jednak, z uwagi na to, że w najbliższym czasie coraz więcej odmian malin będzie dojrzewać, spodziewany jest spadek cen – podał.

Kończy się sezon na truskawki (obecna cena 6-10 złotych za kilogram), tak więc spodziewany jest wzrost cen” – wskazał ekspert. Dodał, że na rynku pozostaną tylko odmiany tzw. powtarzające, czyli całoroczne. Takie owoce są droższe – aktualna cena truskawek wynosi między 18 a 20 zł za kg – podał Maciej Kmera.

Jak wskazał, na rynku pojawia się coraz więcej porzeczek, do tej pory hodowanych „hobbystycznie” w domowych ogródkach. Ceny porzeczek wahają się od 6 do 10 złotych za kilogram.

źródło: bankier.pl / PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tegoroczny sezon jest dla plantatorów praktycznie stracony.

Stawki za zbiór wiśni dla pracowników – 2023r.