w ,

Ceny jabłek na Broniszach – 100 zł za klatkę !?

W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy rynek hurtowy Bronisze, aby zapoznać się z aktualnymi cenami jabłek. Alejka niegdyś pełna jabłkami na ten moment zapełniona jest przez czereśnie, jabłek na rynku jest niewiele! Przechodząc alejkami spotkałam dosłownie kilku sprzedających jabłka.

Rok temu o tej porze pojawiały się już pierwsze letnie jabłka odmiany Early Geneva i Papierówki. Cena rok temu za te odmiany była dość niska: około 3 zł/kg! W tym roku na letnie jabłka trzeba będzie poczekać, ponieważ przymrozki wydłużyły okres dojrzewania.

Ceny za jabłka na ten moment są dość wysokie, najdroższe jabłka kosztują nawet 100 zł za klatkę!

Najdroższa na Broniszach jest odmiana Szara Reneta, producenci potrafią jabłka dobrej jakości sprzedawać nawet ponad 100 zł za klatkę.

Odmiana Szampion na rynku i Ligol bardzo szybko znajduje nabywców! Ceny tych odmian na rynku hurtowym Bronisze wynoszą 6 zł/kg – jabłka ekstra, 4zł/kg – jabłka drobniejsze.

Klatka Goldena kosztuje od 70 zł do  80 zł. Na rynku hurtowym Bronisze sprzedawany jest również Golden „z czekoladą” w cenie 40 zł za klatkę.

Ciężko spotkać odmianę Lobo, sprzedający informują, że Lobo jest sprzedawane 6 zł/kg.

Jonagored jest w cenie około 80 zł za klatkę, podobnie jak odmiana Prince. 

Obecnie jabłka z ubiegłorocznych zbiorów na rynku w Broniszach są sprzedawane w granicach od 5 do 8 zł za kg. Wdg. wyliczeń to o ponad 300 proc. drożej niż w ubiegłym roku. 

Gruszka Konferencja (drobna) sprzedawana jest 50 zł za klatkę.

Ceny podane z dnia 6 lipca 2020 roku przed południem. 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc finansowa miliard złotych dla gospodarstw rolnych, które ucierpiały z powodu epidemii koronawirusa

Janusz Andziak – „Pogoda nam załatwiła truskawki”