w ,

Ceny borówek na eksport: różnice w zależności od jakości – 5 lipca 2024r.

W powiecie grójeckim producenci borówek mogą uzyskiwać różne ceny za swój towar. Stawki te zależą przede wszystkim od jakości i wielkości owoców.

Jak informuje nasza redakcje jedna z firm skupujących borówki w Grójcu, ceny owoców wahają się od 8 do 16 złotych za kilogram.

Najwyższe ceny, czyli 16 i 15 złotych za kilogram, w dniu 5 lipca 2024 roku, otrzymują borówki o największych rozmiarach i posiadające certyfikaty Global GAP oraz GRASP.

Borówki bez certyfikacji w klasie I skupowane są po 14 złotych za kilogram. Niesortowane borówki, czyli mieszane klasy I i II, można sprzedać po 11 złotych za kilogram. Najniższe ceny, czyli 8 złotych za kilogram, otrzymują najdrobniejsze owoce, klasyfikowane jako klasa II.

Kupujący dodaje, że owoce powinny być zerwane w puletka 250 i 500 gram.

Różnice w cenach wynikają z jakości owoców. Borówki z certyfikatami i o dużych rozmiarach są bardziej pożądane przez kupujących, ponieważ spełniają wyższe standardy dotyczące bezpieczeństwa i jakości.

Więcej informacji na temat sprzedaży owoców, uzyskacie w firmie skupującej borówki na eksport pod numerem telefonu: 502 202 460

UDOSTĘPNIJ

Czas na wzrost owoców w sadach, czyli zabiegi potasowe!

Cena wiśni na mrożenie ustabilizowana – 5 lipca 2024r.