w

CBA zatrzymało dwie osoby z Grupy Producentów Owoców i Warzyw. Podejrzenie wyłudzenia dofinansowania na kwotę ponad 1 mln zł z ARiMR

SONY DSC

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby z kierownictwa nieistniejącej już Beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw. Czynności związane są ze śledztwem dotyczącym uzyskania od małopolskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa środków przeznaczonych na pomoc finansową poprzez przedstawienie nierzetelnych dokumentów finansowych.

Zatrzymany przez agentów CBA prezes i członek zarządu spółki usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie szereg zarzutów. Wszystko wskazuje na to, że działając w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczali nieprawdę w dokumentach przedkładanych w ARiMR. W wyniku tych działań uzyskali ponad 1 mln zł nienależnego dofinansowania na utworzenie grupy i prowadzenie działalności administracyjnej. Ponadto według ustaleń śledczych na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów usiłowali wyłudzić od jednej z firm ubezpieczeniowych odszkodowanie przekraczające 1.5 mln zł. Ustalenia śledczych wskazują ponadto na nieprawidłowe sporządzanie deklaracji podatkowych oraz wystawianie faktur VAT nie odzwierciedlających faktycznych zdarzeń gospodarczych i wprowadzanie w błąd organów skarbowych. Przedstawione zatrzymanym zarzuty obejmują lata 2010-2013.

Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

źródło: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Węglan, czy wodorowęglan potasu w walce z mączniakiem jabłoni?!

Polska wieś 2020. Raport o stanie wsi