w

Budowanie silnej polskiej gospodarki jest dla rządu bardzo ważne.

Budowanie silnej polskiej gospodarki jest dla rządu bardzo ważne. Dlatego cieszy informacja, gdy polski przedsiębiorca przejmuje lokal od zachodnioeuropejskiej sieci wielkopowierzchniowych sklepów. Premier odwiedził Centrum Zakupowe JAN w Brzeszczach, które już może pochwalić się „lokalną półką”. Sklep ten sprzedaje polskie produkty od regionalnych producentów i rolników. Tutaj widzimy skrócenie drogi od pola do stołu w praktyce. Takie rozwiązanie pozwala pominąć pośredników, czyli zwiększyć zysk polskiego rolnika.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Brzeszcze, w których działa Centrum Zakupowe JAN. Sklep ten został otwarty w przejętym od zachodnioeuropejskiej sieci sklepów. Dzisiaj cały czas mamy do czynienia z ogromną siłą międzynarodowych dyskontów i sklepów wielkopowierzchniowych. Wielkim osiągnięciem jest fakt, że polscy przedsiębiorcy potrafią w takim sklepie zdobywać rynek i klientów.

– Tutaj wcześniej było Tesco. Polski przedsiębiorca przejął to miejsce po tym sklepie. A więc mamy do czynienia z taką lokalną repolonizacją, która szczególnie cieszy, ponieważ pokazuje, że polski kapitał, polski przedsiębiorca i polska przedsiębiorczość może też zacząć przejmować tych, którzy wcześniej zdominowali polski handel – powiedział szef polskiego rządu.

Maksymalne skrócenie drogi transportowania produktów od pola do stołu, to jedno z założeń rządu. Dzięki temu pomijamy pośredników, a cały zysk trafia do polskiego rolnika. Jednym z założeń jest wprowadzenie w przyszłości „lokalnej półki” – regionalne produkty w Twoim sklepie. Maksymalne skrócenie drogi przewozu produktów wpływa korzystnie finansowo dla regionalnych producentów.

– Nasz program “lokalna półka” jest tutaj, na tych półkach wokół mnie realizowany w praktyce. Od lokalnych rolników, lokalnych sadowników odbierany jest towar bezpośrednio na półki. Czyli, to co często mówimy – skrócenie drogi od pola do stołu – staje się faktem. Jest po prostu praktyką dnia codziennego – pokreślił premier Mateusz Morawiecki.

źródło: KPRM

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kombajnowy zbiór jabłek przemysłowych z drzew. Koszt usługi kombajnem?

Ile zarabia z hektara rolnik?