w

Branża przetwórcza nie ma zapasów przetworzonych truskawek.

Tegoroczne zbiory truskawek są na poziomie porównywalnym z ubiegłego roku, tak ocenia sytuacje dr Bożena Nosecka z IER. Jak informuje branża przetwórcza nie ma zapasów przetworzonych truskawek.

Według eksperta w tym roku zbiory wyniosą od 170 do 180 tysięcy ton truskawek. Jest to poziom porównywalny z 2019 oraz rokiem poprzednim. Ostatecznie jak wiemy zdecyduje pogoda. Producenci informują, że truskawki w tym roku są dobrej jakości.

dr Nosecka w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, informuje, że powodu złych warunków pogodowych w tamtym roku branża przetwórcza nie skupiła wystarczającej ilości owoców. W związku z powyższym nie ma na rynku zapasów przetworzonych truskawek. Jasno z tych informacji wynika, że zapotrzebowanie ze strony przemysłu w tym roku jest duże.

Zakłady przetwórcze już rozpoczęły skup truskawek. Na razie kupowane są owoce do tłoczenia, za truskawki proponuje się 2,1-2,3 zł/kg (w ubr. na początku skupy płaciły 2,5 zł/kg truskawek). Lada moment powinien ruszyć skup truskawek przeznaczonych do mrożenia tj. bez szypułek. Takie owoce są droższe, plantator może za nie uzyskać 3,4-3,8 zł/kg, tj. mniej więcej tyle samo co w ubiegłym roku

– poinformowała Nosecka.

źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szykują się duże zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców

Termometry dziś wskażą rekordowe temperatury!