w ,

Białoruś zamyka granicę z Polską!

Białoruś zamyka granice z Polską, Litwą, Łotwą i Ukrainą. Polski resort dyplomacji potwierdził PAP doniesienia medialne na temat zamknięcia przejść granicznych przez Białoruś z Polską i Litwą.

MSZ przekazało PAP, że informacje o zamknięciu granic otrzymało od białoruskiego Państwowego Komitetu Granicznego. „W związku z powstałą sytuacją epidemiczną w sąsiednich krajach Białoruś czasowo ogranicza wjazd na swoje terytorium przez lądowe przejścia graniczne niektórych kategorii osób fizycznych z Łotwy, Litwy, Polski i Ukrainy” – poinformowało biuro prasowe Komitetu.

Białoruś zamyka granicę z Polską. Powód? Wzrost zakażeń koronawirusem

Resort dyplomacji dodał, że oficjalnym powodem zamknięcia, który przedstawiła strona białoruska jest wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce.

Według MSZ przez granice przepuszczani są jedynie dyplomacji i kierowcy samochodów ciężarowych.

Wcześniej krążącą w białoruskich mediach informację o zamknięciu wjazdu na Białoruś przez przejścia graniczne z Polską i Litwą potwierdził Państwowy Komitet Graniczny portalowi Onliner.by.

Dyżurny jednego z przejść granicznych obwodu grodzieńskiego powiedział portalowi, że było to nieoczekiwane. „Dla wielu to było zaskoczenie, w tym dla nas. Nikt się nie spodziewał” – oświadczył.

źródło: RadioZET.pl/ PAP/ MSZ

Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta (zdjęcie ilustracyjne)

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nawozy naturalne stosowane do 30 listopada?

Pandemia, susza, powodzie, zanieczyszczenia powietrza… Czy widzimy lokalny wymiar globalnych problemów?