w

Będą „stanowczo reagować” na nieuczciwe zachowania właścicieli stacji paliw

Od 25 do 27 lutego br. Inspekcja Handlowa na zlecenie prezesa UOKiK sprawdziła ceny na 1797 stacjach paliw w całej Polsce. Wszczęła 60 kontroli – te działania są w toku – poinformował PAP .

” Zaangażowanych było w nie 259 pracowników Inspekcji Handlowej” – poinformował w poniedziałek PAP Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

W piątek (25 lutego 2022 r.) prezes UOKiK Tomasz Chróstny zapowiedział, że wraz z Inspekcją Handlową będą „stanowczo reagować” na nieuczciwe zachowania właścicieli stacji paliw. 

Będziemy też współpracować z innymi instytucjami kontrolnymi, aby dokładne zweryfikować działalność takich podmiotów” – dodał Chróstny.

Sprawdzają ceny paliw w całej Polsce ! Nieuczciwi właściciele stacji paliw mogą mieć problemy !

Zaznaczył, że „nie będzie zgody na wykorzystywanie dezinformacji do nieuzasadnionego podnoszenia cen paliw kosztem konsumentów i uczciwych przedsiębiorców„.

Chodziło o wysokie ceny paliw, jakie wprowadziły niektóre stacje, reagując w ten sposób na wzmożony pobyt. PKN Orlen informował, że w miniony czwartek sprzedaż paliw na stacjach jego sieci wzrosła nawet o 300-400 proc. Aby usprawnić pracę stacji, czasowo wprowadzono sprzedaż paliwa wyłącznie do baków. W związku z toczącym się na Wschodzie konfliktem zbrojnym Rosja-Ukraina i wynikającą stąd niepewnością kierowców o ciągłość dostaw ropy naftowej i paliw, PKN Orlen, Grupa Lotos oraz PERN zapewniły, że Polska ma wystarczające zapasy i paliw na stacjach nie zabraknie.

  • źródło: bankier.pl / PAP
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cena w umowie, którą ma otrzymać dostawca, musi być wyższa od całkowitych kosztów produkcji …

Ilu uchodźcom trzeba będzie zagwarantować schronienie w Grójcu i okolicach ?