w ,

Banki żywności dla sadowników w związku z embargo Białoruskim

foto: istockphoto

1 stycznia 2022 r. rozpoczęło się embargo na Białorusi, które wywołało poważne reperkusje dla europejskiego sektora owocowo-warzywnego. Jak dużego gracza straciliśmy? Około 400 do 500 000 ton produktów było eksportowane na Białoruś rocznie.  Najbardziej dotknięta embargiem jest Polska, pokrywając ponad 60% eksportu UE przy rocznym eksporcie 300 000 T”.

Na naszym forum sadowniczym zawrzało po wpisie jednego z sadowników:

Wiadomo coś na temat banków żywności? W związku z embargiem Białorusi? Wszystko wskazuje na to, że dotacje będą. Jestem przeciwny tym praktykom, bo ludzie znowu dosadzą, ale możliwe, że cena jabłek może sztucznie wzrosnąć.

Jak twierdzi, jeden z sadowników: „Banki ruszą od jesieni dopiero”, ciężko niestety nam się do tej informacji odnieść nie mając, żadnej oficjalnej informacji na ten temat. W komentarzach możemy również przeczytać: „Nie był bym taki pewny, czy bezpłatna dystrybucja ruszy”.

Oczywiście, jeśli pojawi się tylko oficjalna informacja na ten temat, na pewno Państwa poinformujemy.

Co ciekawsze w następnych komentarzach, czytamy ciekawy wpis Pana Wojciecha:

Dotacja jeśli będzie to średnio kilka ton na gospodarstwo. Wszystkim którzy tak krytykują pomoc unijną proponuję oddać dopłaty bezpośrednie, dopłatę do paliwa, oddać pomoc klęskową a przede wszystkim wszystkie pieniądze brane na modernizację gospodarstw, a dopiero zabierać krytyczny głos w tej sprawie. Jeśli program wejdzie to gwarantuję, że pierwsi się ustawia w Oddziałach Agencji Ci co najbardziej krytykują ten system. Tylko jak juz dostaniecie te 10 ton na gospodarstwo to błagam oddajcie najładniejsze jabłka a nie przemysł jak to było do tej pory!!!! Dopiero takie posunięcie będzie miało wpływ na rynek!!!

Autor wpisu dotyczącego Banków żywności, odpisał Panu Wojeciechowi:

Gdyby można było wybierać ja oddał bym panu dotacje unijne, a wziął możliwość sprzedaży na Rosję. Zobaczyli byśmy kto by na tym lepiej wyszedł?

Oczywiście zapraszamy Państwa do dyskusji w komentarzach pod artykułem i na naszym forum sadowniczym.

Zapraszamy również do materiału:

JEST WYROK SĄDU Z UZASADNIENIEM! Należy Ci się ZWROT zapłaconego VAT-u od owców przekazanych na banki żywności!

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. PO CO TO DYSKUTOWAĆ I MYDLIĆ SOBIE OCZY, JEDNYM I TYM SAMYM BEZPŁATNA DYSTRYBUCJA I WRÓŻENIE Z FUSÓW BĘDZIE CZY NIE BĘDZIE. A KTO RUSZY Z TEMATEM DO UNII JAK MINISTER ROLNICTWA NIE ZNA NAWET CEN OWOCÓW I WARZYW I TWIERDZI IŻ DOPŁACA DO JABŁKA PRZEMYSŁOWEGO. POLSKA TO BOGATY KRAJ I TERAZ JEST BEZPŁATNA DYSTRYBUCJA ALE BRONI NA UKRAINĘ. A ONI ZA PODZIĘKOWANIE ZBIORĄ NAM JEDYNY RYNEK ZBYTU EGIPT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W ocenie NIK działania MRiRW i KOWR na rzecz promowania polskiej żywności za granicą były skuteczne.

Prawo do wycofywania powinni mieć indywidualni sadownicy