w

Apogeum przymrozków dopiero przed nami. Przy gruncie nawet do -8 stopni !

Pierwszy wczesny poranek maja powitał nas przymrozkami, miejscami znaczącymi. Przymrozki bardzo niekorzystnie wpływają na uprawy sadownicze i ogrodnicze – podaje Twoja Pogoda.

Porankiem 1 maja przy samym gruncie, w Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi i Białymstoku mieliśmy -5 stopni, a w Suwałkach -6 stopni.

Ostatnio tak niskie temperatury minimalne wystąpiły 1 maja dość dawno, bo 16 lat temu. Wówczas przymrozki notowaliśmy na przeważającym obszarze kraju. W Łodzi i Lublinie były -3 stopnie, a przy gruncie w Poznaniu -6 stopni.

Przymrozki bardzo niekorzystnie wpływają na uprawy rolnicze, sadownicze i ogrodnicze, szczególnie wrażliwe na niskie temperatury, zwłaszcza, że poniżej zera jest nie tylko przy samej powierzchni ziemi, ale również na wysokości 2 metrów. Szkody w uprawach będą spore.

Silne przymrozki w weekend  6-7 maja – prognozuje portal Twoja Pogoda

Kolejne noce i poranki będą przynosić przymrozki. W środę przymrozki wystąpiły o świcie na zachodzie i północy kraju, a w czwartek i piątek będą (4-5.05) już na przeważającym obszarze.

Jednak apogeum przymrozki osiągną w weekend (6-7.05), kiedy temperatura może spadać do -5 stopni, a przy gruncie nawet do -8 stopni.

źródło: Twoja Pogoda

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej czasu na składanie wniosków o dopłaty rolnicze.

Prosty, mechaniczny i wydajny czyli, ciągnik sadowniczy REX 3! [VIDEO]