w

Henryk Kowalczyk odpowiada na trudne pytania w porannej rozmowie Rmf Fm

źródło: RMF FM YOUTUBE

Henryk Kowalczyk pytany o wzrosty cen żywności powiedział, że to „skutki wojny”. „To nie jest akurat polska domena, we wszystkich krajach europejskich jest wzrost cen (…) Pierwsza przyczyna to jest wojna, za nią ceny energii” – mówił.

Realnym problemem jest duża produkcja jabłek. Zamknięte rynki wschodnie. Spotykałem się z sadownikami jak z tego problemu wyjść – mówi Henryk Kowalczyk w audycji Roberta Mazura Rmf Fm.

Rozmówca Roberta Mazurka został także zapytany o nowego wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego. Kowalczyk podkreślił, że nie będzie on pełnomocnikiem do spraw przetwórstwa.

Janusz Kowalski to nowy zastępca w ministerstwie, jakie on ma kompetencje? – pyta redaktor Mazurek.

Jego doświadczenie chce wykorzystać w zupełnie innej dziedzinie. Ma doświadczenie w sferze energetycznej, energia dla wsi, energia odnawialna dla wsi – mówił Henryk Kowalczyk.

Podkreślił, że proceduje zmianę pełnomocnika i zmianę kompetencji wiceministra. “Nie chcę, by się uczył. Chcę mu dać takie kompetencje, na jakich się zna” – powiedział.

Jego praca kosztuje 20 tysięcy miesięcznie. Mamy człowieka i nie mamy jego kompetencji. Pełnomocnik do spraw przetwórstwa, będzie zajmował się energią? – pyta ironicznie redaktor Robert Mazurek.

W dalszej części słuchamy w wypowiedzi dziennikarza:

Saletra jest po 5 tyś. złotych ! Mówił Pan, że nie możemy pozwolić, aby ceny nawozów przekraczały 4 tyś. złotych za tonę.

Dopłaty do nawozów zostały zrealizowane. Wypłacone zostało ponad 2 miliardy złotych. – informuje Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Krajowa Rada twierdzi, że  tylko połowa pieniędzy została do wypłacona (…) Koszty to nie tylko nawozy. Bardzo wielu hodowców martwi się o prąd (…)  – zaczyna redaktor Robert Mazurek w porannej rozmowie Rmf Fm.

Zobacz cały wywiad na YouTube Rmf Fm :

Źró∂ło: RMF24 YOUTUBE

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Skoro mamy na produkcję jabłek to czemy nie wykorzystać ich do produkcji spirtusu przemysłowego. Przerobić piece olejowe na spalanie spirtusu a wrazie ataku nowego wrednego wirusa użyć do odkażania. Na naszych oczach upada sadownictwo. Lepiej jak jabłka zostaną na drzewie . ………

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym roku Światowy Dzień Jabłka nie pozostawia wiele powodów do świętowania. 

Rolnictwo ekologiczne – szansa dla rolników i konsumentów