w

3-4 złote za zbiór kilograma truskawek – podaje portal businessinsider.com.pl

Ile dziś można zarobić na zbieraniu truskawek czy innych owoców?

Wszystko zależy od tego, jaki poziom cen obowiązuje w skupach oraz jak rozlicza się właściciel plantacji – na akord czy godzinowo. Wiele więc zależy od tego, w jakim czasie napełniamy łubianki owocami, oraz ile godzin dziennie na to poświęcamy.

Obecne stawki oscylują na poziomie 3-4 zł za kilogram zebranych owoców, a dzienna dniówka przekracza 200 zł. Jeszcze przed pandemią było to o połowę mniej – podaje w artykule portal businessinsider.com.pl

Osoby zdeterminowane, wytrzymałe i bardzo sprawne fizycznie, zdecydowane zbierać truskawki przez kilkanaście godzin dziennie są w stanie zarobić ponad 5 tys. zł. Jednak przy standardowym, ośmiogodzinnym grafiku pracy – wynagrodzenie spada do ok. 3 tys. zł.

Z drugiej strony, suma ta pozostaje znacznie bardziej atrakcyjna niż średnie krajowe wynagrodzenie w wysokości 2,8 tys. zł brutto. Jednocześnie wielu plantatorów oferuje swoim pracownikom wyżywienie, zakwaterowanie oraz ubezpieczenie w KRUS – czytamy dalej na businessinsider.com.pl

Ze względu na problemy ze znalezieniem sezonowych pracowników, w Polsce rośnie popularność rozwiązania – „zbierz owoce dla siebie”. Oznacza to, że można przyjechać na plantację, pozbierać truskawki czy borówki na własne potrzeby i zapłacić za owoce o wiele mniej niż w sklepie, a czasem też zjeść obiad na koszt właściciela gospodarstwa.

czytaj więcej […]

źródło: businessinsider.com.pl

Producenci truskawek zapraszają do Warki na samozbiory! Zbierz w sobotę najsłodsze truskawki!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Producenci truskawek zapraszają do Warki na samozbiory! Zbierz w sobotę najsłodsze truskawki!

Minister Puda mówi o godności rolników i jak ją przywrócić…