w

Związek Sadowników organizuje protest. „Zawalczmy razem o naszą przyszłość”

25 stycznia 2022 roku o godz. 9.00 na ul. Św. Jerzego w Parzniewie (gm. Brwinów) Związek Sadowników organizuje protest. „Zawalczmy razem o naszą przyszłość” – pisze w komunikacie Związek Sadowników RP. 

Sieci supermarketów po raz kolejny podejmują radykalne działania zmierzające do obniżenia cen jabłek dla producentów,  wykorzystują również w tym celu obowiązujące od 1 stycznia br. embargo na eksport polskich jabłek do Białorusi.

Galopujące koszty produkcji takie jak: prąd, paliwo, nawozy, środki ochrony roślin i siła robocza w połączeniu z niskimi cenami jabłek doprowadzą do upadku tysięcy  polskich  gospodarstw.  Uszanujmy siebie i swoją pracę nie oddając towaru za bezcen!

Wszystkich, którym zależy na przetrwaniu i prowadzeniu w kolejnych latach gospodarstwa wzywamy do udziału w proteście przed centrum dystrybucyjnym jednej z największych sieci handlowych w Polsce. 

Instytucje państwowe takie jak Ministerstwo Rolnictwa czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie podejmują żadnych kroków w kierunku zaprzestania tych praktyk będących w naszym odczuciu na pograniczu prawa. 

Taka jest brutalna rzeczywistość, na którą jeszcze w tej chwili mamy choćby minimalny wpływ.

W tym trudnym czasie zjednoczmy się i zawalczmy razem o dalszy los polskiego sadownictwa !!!!

Źródło: Związek Sadowników RP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komputer do opryskiwacza sadowniczego – NOWA GENERACJA od firmy DOMINIAK [VIDEO]

Nawozy ekologiczne prezentowane podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa 2022