Zrywać jabłka deserowe? NIE OPŁACA SIĘ być sadownikiem!

Niewiele osób z poza branży sadowniczej zdaje sobie sprawę iż, za jabłko które kosztuje 2-5 zł w sklepie Polski sadownik DOSTAJE GROSZE!

za kg 25-55 groszy jabłko deserowe!

Zdjęcia prezentuje jakiej jakości powinni szukać w sklepach konsumenci.

Cena jabłek DESEROWYCH jest najniższa od kilkunastu lat! JAKOŚĆ, którą produkują sadownicy w żadnym stopniu nie jest zwrócona w cenie jabłka deserowego.

Sadownicy inwestują w sprzęt aby usprawnić w pracę, który kosztuje tysiące złoty – często są to zakupy na kredyt!

Gospodarstwa w tym roku również zainwestowały w produkcję bez pozostałości aby jabłko było jak najdalej od tak wrogiej nam chemii w spożyciu. Pamiętajmy, że produkty takie kosztują dwa razy więcej niż zwykłe ŚOR! W roku 2018 był duży nacisk na ograniczenie Środków Ochrony Roślin – niestety te jabłka nie zostały docenione ceną.

JAKOŚĆ nie jest równa CENIE !

Brak ceny zbytu i zainteresowania jabłkiem deserowym jest najczarniejszym scenariuszem tego roku! Wielu sadowników jabłka deserowe decyduję się przetrzymywać długo aż, do przyszłego roku (lata) w nadziei, że cena wzrośnie za jabłka deserowe. Pamiętajmy o tym że, każdy tydzień dłużej trzymania jabłka w komorze to dodatkowe opłaty, które miesięcznie wynoszą od 2 do 5 tysięcy złoty (wszystko w zależności od wielkości komór, mechanizmu działania, cen prądu oraz agregatów).

 

Kolejnym faktem o którym należy nie zapominać jest cena dla konsumenta. Ceny dla konsumenta kształtują się od 2 do 5 złoty w zależności od hipermarketu, promocji lub osiedlowego sklepiku – z tej ceny dla sadownika zostaje od 10-15%!  

 

Prawdą jest też iż, hipermarkety nie uczą jakości POLSKICH JABŁEK. Jabłka wysokiej klasy zostają sprzedawane za granicę a sklepy kupują w niskiej cenie jabłka BEZ JAKOŚCI – PRZEMYSŁOWE! Wielokrotnie gdy przywiozę jabłka do znajomych w większych miastach są oni ZDUMIENI – że takiej klasy jabłka produkują POLACY! Niżej zdjęcia z jednego hipermarketu! Czy tak wygląda jabłko deserowe???

Hipermarkety często skupują jabłka przemysłowe a sprzedają jako deserowe, co powoduje że tak niska cena jest na deser. W roku 2017 cena jabłek przemysłowych była wyższa niż obecna cena jabłek jakościowych-deserowych. Czy to nie absurd???

Krajem do głownie teraz idzie eksport to Afryka. Zapotrzebowanie na jabłka w innych krajach jest minimalne!

W najtrudniejszej sytuacji są gospodarstwa które w roku 2017 nie miały plonów z powodu przymrozków a tym roku plon który mają NIE PŁACI!

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.