w

Został zatrzymany podczas malowania skradzionego ciągnika rolniczego

Ropczyccy policjanci odzyskują skradziony ciągnik i wóz konny!

26-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego został zatrzymany na gorącym uczynku malowania skradzionego ciągnika rolniczego. Mężczyzna ukradł pojazd z posesji w Ropczycach w godzinach nocnych, a następnie próbował zatuszować przestępstwo rozbierając go na części i zmieniając kolor.

Ciągnik o wartości 25 tys. złotych został odzyskany dzień po zgłoszeniu. Do kradzieży doszło w minioną sobotę. Pokrzywdzony zgłosił sprawę policjantom z ropczyckiej komendy, którzy natychmiast rozpoczęli śledztwo.

Kryminalni ustalili miejsce, gdzie prawdopodobnie znajduje się skradziony pojazd. Udali się do jednej z miejscowości w powiecie mieleckim, gdzie zatrzymali 26-latka.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Wyjaśnił, że przejeżdżając przez powiat ropczycko-sędziejowski, zauważył ciągnik, który mu się spodobał. Kilka dni później wrócił na miejsce, aby porozmawiać z właścicielem, ale nikogo nie zastał.

Wykorzystując okazję, ukradł ciągnik i wóz konny. Dojechał nimi do powiatu mieleckiego, gdzie próbował zatuszować przestępstwo rozbierając pojazd na części i zmieniając jego kolor.

Za kradzież mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest w toku. Policjanci nadal wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Źródło: Policja Podkarpacka

UDOSTĘPNIJ

1400 ton polskich jabłek zatrzymanych na Białorusi!

Gmina Warka: Wniosek o oszacowanie szkód