w

Zniszczone ule, zabite pszczoły w „Wielka Pszczoła”

W Walimie, wiosce położonej w okolicach Wałbrzycha, ktoś zdemolował pasiekę, niszcząc aż 15 uli. Zginęło wiele pszczół, ale odniesione straty określić będzie można dopiero wiosną.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 lutego. Właściciel Paweł Gepert, dyplomowany pszczelarz, wyrządzone przez wandali szkody odkrył dopiero rano:

Oto, co zastałem dziś w pasiece. Powywracane ule, zmrożone pszczoły… Płakać się chce. Tydzień temu ktoś porozcinał pasy, którymi zabezpieczyłem ule, dzisiaj już śmielej. Nie, to nie wiatr, zwierzęta też nie…„Wielka Pszczoła” na Facebooku.

Wandal zniszczył aż 15 uli – wiele rodzin pszczelich zamarzło, część wyleciała w obronie uli, kiedy próbowano je postawić na nowo. Jak podkreśla właściciel, oszacowanie strat będzie możliwe dopiero wiosną:

Część pszczół udało mi się przenieść, ale czy osłabione przetrwają do wiosny, tego nie wiem. To się okaże dopiero, kiedy wylecą z ula, jak zrobi się ciepło. – informuje właściciel

„Wielka Pszczoła” – gospodarstwo pasieczne prowadzone przez Pawła Geperta, położone jest na południowo-zachodnim stoku Wielkiej Sowy, w Górach Sowich. Pasieka pozyskuje naturalne miody nektarowe i spadziowe z terenów górskich oraz miody odmianowe z wędrówek na pożytki.

źródło: naszemiasto.pl; www.swiatoze.pl; facebook Wielka Pszczoła.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpływ koronawirusa na chiński rynek jabłek!

Polacy wybierają dyskonty, sklepy osiedlowe i warzywniaki! Kryzys hipermarketów…