w

Złodzieje kradną truskawki z pól

Cena truskawek spowodowała, że masowo giną one z pól. Złodzieje potrafią ukraść nawet kilkaset kilogramów w ciągu nocy. Jeden z plantatorów stracił w nocy około 200 kg tych owoców.

Wp.pl informuje: Do takiej zuchwałej kradzieży truskawek doszło niedawno w miejscowości Pachnowola, niedaleko Puław (woj. lubelskie). Kiedy plantator przyszedł rano z pracownikami zbierać owoce, okazało się, że krzaczki są ogołocone. Oszacował, że mogło zniknąć nawet 200 kg tych owoców, co daje 100 łubianek. Swoje straty oszacował na około 2 tys. zł Dodatkowo właściciel pola skarży się, że choć od razu zgłosił to na policję, ta nie podjęła interwencji. Miał on usłyszeć, że brakuje radiowozów i policjantów, żeby zająć się tą sprawą.

O problemie kradzieży truskawek z pól donoszą media lokalne i branżowe plantatorów owoców. Prócz tak spektakularnych przypadków, dużo częściej zdarzają się drobniejsze kradzieże truskawek. Najczęściej dochodzi do nich nad ranem, więc kiedy rolnicy przychodzą zbierać truskawki znajdują oberwane krzaczki.

zródło: wiadomosci.wp.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Łukasz Basiak (Agraplant) o stosowaniu ALGOHUM oraz BACTER PLANT w czereśniach

Przymrozki w uprawie borówki. Czy są odmiany odporne na przymrozki? – Dr Tomasz Krupa, Ryszard Nowakowski ARNO