w

Zbiory odmiany LOBO

Na rynku hurtowym Bronisze pojawiły się pierwsze partie odmiany Lobo, które cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Sadownicy w większości informują na grupie facebook „Sadownictwo – doradztwo”, że zbiory odmiany Lobo rozpoczęli lub rozpoczynają w tym tygodniu, podobnie jak Gali.

Jabłka Lobo na rynku hurtowym sadownicy sprzedają w cenie minimum 45 złotych za 15 kilogramową skrzynkę. Cena zależy od wielkości, jakości oraz podaży i popytu na owoce w danej chwili. Oczywiście już tydzień temu dostępne były jabłka tej odmiany na Broniszach w cenie ponad 50 złotych za 15 kilogramową skrzynkę.

Odmiana Lobo jest siewką odmiany MacIntosh. Jest to jesienna, deserowa Jabłoń. Odmiana powstała w Kanadzie około 1900 roku w rolniczej stacji doświadczalnej w Ottawie. Jest to odmiana bardzo cenna, polecana do sadów towarowych. Wypiera odmianę Wealthy i konkuruje z MacIntshem. Do uprawy amatorskiej nie szczególnie polecana. W Polsce jest bardzo popularna od lat 70 ubiegłego wieku. Jest też chętnie sadzona w Stanach Zjednoczonych i w Skandynawii, szczególnie w Finlandii. Swoją popularność zdobyła bardzo atrakcyjnymi, dużymi, smacznymi owocami.
Czytaj również:
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wieś ma niesamowite zasoby, przydatne odnawialnym źródłom energii, ale nie ma pieniędzy – Jan Krzysztof Ardanowski

Agrobiznes podaje, że ceny na jabłka przemysłowe delikatnie rosną? Pytamy gdzie jest 70 groszy?!