w

Zatrzymali złodzieja ciągników URSUS

Puławscy kryminalni ustalili i zatrzymali 26-latka, podejrzanego o kradzież dwóch ciągników rolniczych marki Ursus. Decyzją Sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Do kradzieży oraz kradzieży z włamaniem doszło pod koniec roku, na terenie gminy Baranów. Policjanci odzyskali warte 50 tysięcy złotych pojazdy.

Sąd, na wniosek Policji i prokuratury, aresztował tymczasowo 26-letniego mieszkańca powiatu puławskiego. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież dwóch ciągników rolniczych marki Ursus, do której doszło pod koniec 2023 roku na terenie gminy Baranów.

Z materiałów sprawy wynika, że zgłoszenie o pierwszej kradzieży wpłynęło przed Sylwestrem, gdy właściciel zorientował się, że pojazd zniknął ze stodoły. Niedługo później wyszło na jaw, że podobny model Ursusa zginął z garażu innego mieszkańca gminy Baranów. Z zeznań właścicieli pojazdów wynikało, że skradzione zostały – Ursus C360 o wartości 30 tysięcy złotych oraz Ursus C330 o wartości 20 tysięcy złotych. W drugim przypadku, sprawca włamał się do zamkniętego garażu, aby dostać się do pojazdu.

Sprawą zajęli się puławscy kryminalni, którzy ustalili, że obydwa ciągniki zostały wywiezione poza teren województwa lubelskiego. Namierzyli też potencjalnego sprawcę – 26-latka z powiatu puławskiego. Po zebraniu dowodów w sprawie, funkcjonariusze zatrzymali 26-latka. Z kolei na terenie województwa świętokrzyskiego, we współpracy z tamtejszymi policjantami odzyskane zostały ciągniki.

26-latek trafił najpierw do policyjnego aresztu, a po przedstawieniu dwóch zarzutów – kradzieży i kradzieży z włamaniem przed oblicze prokuratora i Sądu. Wczoraj, decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

źródło: pulawy.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Ceny jabłek na rynku hurtowym lekko w górę – 11 stycznia 2024r.

Wpłacił zaliczkę za ciągnik i kontakt się urwał