w

Zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież nawozów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież nawozu rolniczego z terenu jednej z firm znajdujących się w Trzebnicy. Jak się okazało mieszkaniec powiatu trzebnickiego miał na swoim koncie również inne przestępstwa popełnione na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze odzyskali całość utraconego towaru, który został przekazany właścicielowi. 38-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego pomimo orzeczonego zakazu. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek 29 grudnia dyżurny trzebnickiej komendy powiatowej otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży nawozu rolniczego z terenu jednej z firm znajdującej sie na terenie Trzebnicy. Na miejsce skierowany został policjant Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy, który potwierdził popełnienie przestępstwa pod wskazanym adresem. Zgłaszający okazał funkcjonariuszowi zdjęcie pojazdu wraz z wizerunkiem sprawcy. Policjant dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego błyskawicznie rozpoznał  podejrzewanego.

Trzebniccy kryminalni niezwłocznie udali się w miejsce, gdzie mógł przebywać sprawca kradzieży. W trakcie dojazdu na drodze polnej zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego,  dobrze znany w środowisku policyjnym jako osoba mająca już wcześniej konflikt z prawem.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży i jak twierdził zrobił to dla pieniędzy. Wskazał również miejsce, gdzie wcześniej ukrył pojazd, którym się poruszał.

Policjanci prowadzący czynności związane z kradzieżą ustalili również, że dzień wcześniej 38-latek na terenie tej samej firmy po uprzednim wybiciu szyby z wnętrza stolarni dokonał kradzieży przedłużaczy oraz jednej kamery.

W kilka godzin kryminalni odzyskali 3800 kilogramów nawozu o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych, który został ujawniony w dwóch gospodarstwach oraz na terenie leśnym. Całość utraconego mienia został zwrócona właścicielowi.

Po sprawdzeniu personali w policyjnych systemach okazało się, że 38-latek posiada również zakaz prowadzenia pojazdów.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut dotyczący kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz prowadzenia pojazdu pomimo orzeczonego zakazu. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Trzebnicy

UDOSTĘPNIJ

Stany magazynowe WAPA – jakich jabłek najwięcej w polskich chłodniach?

Jacek Pruszkowski: Wielu z nas myśli o tym w kategoriach; oby jak najwięcej zmarzło…