w

Zatrudnienie w rolnictwie pracowników na uproszczonych warunkach z nowych kierunków migracji zarobkowej

„Jesteśmy w pełni świadomi z występujących utrudnień w dostępie do usług konsularnych , jakie obecnie pojawiają się na wskazanym przez Pana obszarze. Departament Konsularny MSZ monitoruje sytuacje i pracuje nad rozwiązaniami, które mają na celu usprawnienie przyjmowania interesantów we wszystkich sprawach konsularnych”

  • – czytamy w odpowiedzi na Pisma Związku Sadowników RP w sprawie utworzenia nowych Konsulatów RP  na Sri Lance oraz zwiększenia liczby konsulatów RP w Uzbekistanie, Indiach oraz Tajlandii.

Nie ustajemy w działaniach dążących do rozwiązania problemów z brakiem pracowników w rolnictwie.

Na początku lutego przedstawiciele Związku Sadowników RP uczestniczyli w spotkaniu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zatrudnienia pracowników z zagranicy w polskim rolnictwie. Podczas, którego zwróciliśmy uwagę na problemy z brakiem pracowników w rolnictwie i przedstawiliśmy nasze postulaty w tej sprawie.

Nadal jest czas na podpisanie naszej petycji sprawie wprowadzenia zmian prawnych takich jak zatrudnienie w rolnictwie pracowników na uproszczonych warunkach z nowych kierunków migracji zarobkowej : https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_wprowadzenia_zmian_prawnych_takich_jak_zatrudnienie_w

źródło: ZSRP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ponad 800 000 euro za hektar sadu gruszowego, który wyprodukuje energię elektryczną

INTEGROWANA PRODUKCJA ROŚLIN – jak skorzystać z wyższych dopłat?