w

Zarząd grupy producenckiej Fruvitaland z prokuratorskimi zarzutami?

Jak poinformował serwis „Wspólnota Opolska” zarzuty usłyszało trzech znanych przedsiębiorców z powiatu opolskiego: Rafał Sz., Sławomir Z. i Paweł G. Mężczyźni kierowali grupą producencką Fruvitaland w Piotrawinie, działającą w branży przetwórstwa owoców.   

Pięć lat temu Fruvitaland zbudował w gminie Łaziska za 56 mln zł centrum logistyczne z biurowcem i halą sortowniczo-przechowalniczą z kilkunastoma komorami. Obiekt zajmował powierzchnię 8 tys. metrów kwadratowych. Na co dzień obsługiwał ponad stu rolników, którzy byli członkami grupy. Sprzedawali tu swoje owoce – maliny, truskawki, wiśnie, porzeczki i jabłka. Do czasu aż spółka upadła. – czytamy na portalu opole.24wspolnota.pl

– Postępowanie dotyczy przedkładania w okresie od co najmniej 15 marca 2016 r. do 27 stycznia 2017 r. poświadczających nieprawdę dokumentów, nierzetelnych dokumentów oraz nierzetelnych, pisemnych oświadczeń, które dotyczyły okoliczności o istotnym znaczeniu dla uzyskania przez spółkę Fruvitaland wsparcia finansowego od Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – informuje Krystyna Gołąbek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

źródło i więcej informacji: https://opole.24wspolnota.pl  i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Posadziłeś las ze wsparciem ARiMR? Złóż wniosek o dwie premie.

Ochrona bioróżnorodności gleby warunkiem zdrowia obecnych i przyszłych pokoleń