w

Zapasy jabłek Gala wyczerpują się

Sezon wysyłki jabłek na dalekie rynki powoli dobiega końca. Nadal będziemy eksportować jabłka na rynki europejskie, a także sprzedawać nasze produkty na polskim rynku krajowym – mówi Emilia Lewandowska z Fruit-Group.

Zdaniem Lewandowskiej, popyt jest w tej chwili stabilny a poziom sprzedaży jest odpowiedni do aktualnej dostępnej podaży. Zapasy jabłek Gala wyczerpują się.

– Wiąże się to zarówno z kosztami magazynowania, jak i ponoszonymi kosztami energii elektrycznej. Popyt na jabłka jest na zadowalającym poziomie w tym momencie sezonu. Zaskoczył natomiast popyt na gruszki. Poziom produkcji był na normalnym poziomie, a popyt był bardzo duży. Konsumenci potrzebują gruszek, co zapewniło nam osiągnięcie solidnego poziomu cenowego za nasze gruszki – przyznaje rozmówczyni.

– W tym sezonie zwiększyliśmy eksport wysyłek na dalekie rynki. To był nasz cel przed sezonem i udało nam się go osiągnąć. Rozpoczęliśmy naszą nową markę projektową, Veronica. Projekt był gotowy w styczniu, czyli w środku sezonu na jabłka. Pierwsze wysyłki Veroniki zrealizowaliśmy w styczniu, po Fruit Logistica.

Źródło: freschplaza.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wsparcie statutowe dla kół gospodyń wiejskich od 3 kwietnia: kilka nowości – w tym wyższe stawki

Chłodnie są zapełnione owocami z ubiegłego roku