w , , ,

Zamknięcie owoców w komorach nie oznacza końca prac w sadzie… [VIDEO]

„Z myślą o kolejnym sezonie” Sad Nowoczesny10/2021

Mateusz Nowacki

Powoli zbliżamy się do końca zbiorów. Był to trudny rok, bardzo stresujący dla roślin. Zamknięcie owoców w komorach nie oznacza jednak końca prac w sadzie. Drzewa po tak intensywnym sezonie trzeba przygotować do przezimowania. 

Należy wykonać jeszcze kilka prac w sadach, mających na celu zwiększenie wigoru roślin i zapewnienie im jak najlepszych warunków do wejścia w stan spoczynku i przezimowania, a finalnie zapewnić im dobry start wiosną. 

Ważne jest, aby dokarmianie wykonać jak najszybciej po zbiorach na zdrowe liście. Pamiętajmy, że jesienią mogą wystąpić przymrozki, które spowodują ograniczenie transportu asymilatów z liści do roślin. Do tego typu zabiegów stosujemy azot, bor i cynk, taki zabieg powinniśmy wykonać co najmniej dwukrotnie. 

Nie tylko dokarmienie jest ważne – najważniejsze są zabiegi ochronne i badanie gleby. 

Jakie zabiegi ochronne powinniśmy wykonać po zbiorze, przeczytacie Państwo w najnowszym wydaniu Sadu Nowoczesnego 10/2021, w materiale: „Z myślą o kolejnym sezonie” Mateusz Nowackiego. [Czytaj więcej w październikowym wydaniu – zamów bezpłatnie]

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezes PiS: Jesteśmy reprezentantem polskiej wsi…

Morawiecki zapowiada nowy system ubezpieczeń upraw dla rolników. Grzegorz Puda informuje o 4,5 miliardach złotych na odbudowę polskiego przetwórstwa