w ,

Wystawcy – Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2023 w Kielcach. Timac Agro, Osmia Future, Gaiago oraz inni.

Trzynastka okazała się dla targów TSW wyjątkowo szczęśliwa. Tegoroczna odsłona targów, uchodzących za jedną z największych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej, odbyła się 18 i 19 stycznia 2023 roku w Kielcach. Organizator wydarzenia – Oficyna Wydawnicza Oikos – podczas poprzednich edycji korzystał z terenów ekspozycyjnych w Nadarzynie pod Warszawą. Tegoroczna zmiana lokalizacji okazała się strzałem w dziesiątkę – targi odwiedziła rekordowa liczba zwiedzających! Przez dwa dni w kieleckich halach gościło 12 368 osób (wstęp był rejestrowany). 

Zobacz video-relacje z stoisk Timac Agro, Osmia Future, Gaiago, Syngenta Polska, Vantage Polska:

Targi TSW mają już ugruntowaną pozycję. Od przeszło dekady stanowią „miejsce owocnych spotkań” (jak głosi hasło imprezy) producentów owoców i warzyw z wytwórcami i dystrybutorami maszyn, środków produkcji, chemii oraz nawozów, a także dostawcami usług dla branży ogrodniczej. W ciągu dwóch dni na powierzchni wystawienniczej wynoszącej 20 tys. m² swoją ofertę zaprezentowało 311 firm, w tym 50 zagranicznych z 15 krajów, m.in. z Holandii, Niemiec, Włoch, Belgii, Francji, Ukrainy, Danii, Kazachstanu, Szwajcarii, Meksyku, Austrii i Luksemburga.

Organizatorzy dziękują wszystkim za zaufanie, mimo decyzji o nowej lokalizacji. Takie podejście się jednak opłaciło – wystawcy podkreślali, że przenosiny do Kielc to zdecydowanie zmiana na plus!

Uroczystego otwarcia TSW 2023 dokonali Dyrektor Targów TSW Jacek Kłudka i Prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. Podczas imprezy po raz ósmy zostały przyznane Nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka. ⤵
https://tsw.pl/laureaci

Integralną częścią TSW 2023 były konferencje branżowe, podczas których 76 polskich i zagranicznych specjalistów wygłosiło blisko 50 wykładów. Swoją wiedzą podzielili się zarówno wybitni naukowcy, jak i praktycy ⤵
https://tsw.pl/prelegenci

Dużo emocji wywołały debaty oraz panele dyskusyjne z udziałem parlamentarzystów i producentów. Po raz pierwszy w ramach targów odbyła się Konferencja Jagodowa, podzielona na części o malinie i porzeczce, która przyciągnęła wielu słuchaczy. Wszystkie konferencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Bezpośrednio na targach wykładów wysłuchało blisko 1500 osób.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję targów TSW – do zobaczenia w Kielcach 17–18 stycznia 2024 roku!

źródło: Targi TSW

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ceny za jabłka przemysłowe znowu w górę ! – 10 luty 2023 r.

Rejony sadownicze w Polsce i dobór odmian do każdego rejonu – 1929 rok. [CZYTAJ]