w

Wysokość zasiłku na kwarantannie dla rolnika/sadownika! Wystąp do KRUS z wnioskiem o zasiłek!

Do biura poselskiego Mirosława Maliszewskiego wielokrotnie zgłaszają się rolnicy i sadownicy z zapytaniem czy jeżeli rolnik bądź domownik przebywa na kwarantannie z powodu COVID 19, to może wnioskować o zasiłek z tego tytułu?
Kolejnym pytaniem bardzo często zadawanym w związku z przebywaniem w izolacji, to jaki jest minimalny czas aby można było wnioskować o ww. zasiłek?
 Mirosław Maliszewski informuje:

Bardzo proszę o przekazanie swoim znajomym, że po pierwsze można wnioskować, a po drugie rolnik albo domownik, który przebywa na kwarantannie musi sam wystąpić do KRUS z takim wnioskiem (nie jest on wypłacany z automatu).

W odpowiedzi MRiRW na pismo Mirosława Maliszewskiego czytamy:

Ubezpieczonemu rolnikowi i domownikowi, w sytuacji objęcia obowiązkową kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub hospitalizacją w związku z COVID-19 przysługuje zasiłek w wysokości 50% minimalnego wynagrodzenia z pracę zgodnie z ustawą z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207) za okres przypadający nie wcześniej niż od dnia 18 kwietnia…

Ubezpieczonemu rolnikowi/domownikowi bez względu na długość okresu kwarantanny przysługuje zasiłek od 1 stycznia 2021 r. w kwocie 1400 zł…

Pełna treść odpowiedzi MRiRW:

 

źródło: facebook.com/Mirosław-Maliszewski

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zające niszczą całkowicie drzewa owocowe!

Skutki blokady Kanału Sueskiego…