w

WAPA nie powinna być wyrocznią dla handlu! Wątpliwości sadowników co do wiarygodności danych opublikowanych przez WAPA.

Sadownicy po kolejnym raporcie WAPA dotyczącym stanów magazynowych stwierdzają, że dane nie  są zgodne z faktycznym stanem magazynowym w Polsce. W opublikowanym raporcie czytamy, że Polscy sadownicy mają ponad 60% więcej jabłek, niż w roku ubiegłym w analogicznym okresie.

WAPA: stany magazynowe w Polsce w styczniu 2021?! Czy są to przeszacowane dane?

Wielu sadowników ma wątpliwości co do wiarygodności danych opublikowanych przez WAPA. Sadownicy podkreślają że, sezon 2020 w Polsce był równie ciężki względem warunków atmosferycznych do poprzedniego!

Na początku stycznia zapytaliśmy sadowników ile jabłek przechowują w swoich komorach:

Ile jabłek przechowują sadownicy w styczniu 2021 roku?! WYNIKI ANKIETY

Sadownicy zdają sobie sprawę jaką wyrocznią dla handlu są publikowane dane prezentujące stany magazynowe i że, wyniki wyższe niż stan faktyczny działają bardzo na niekorzyść producentów!

Wiele razy podczas wymiany zdań na grupie „Sadownictwo – doradztwo”, sadownicy piszą, że jabłek nie jest tak dużo, jak podają zagraniczne media.

Przypomnijmy sobie chociażby rok 2020, gdy okazało się na wiosnę, że stany magazynowe w Polsce nie były tak duże jak twierdzono i  jabłka były ciężko dostępnym towarem. 

Sadownicy również informują na grupie „Sadownictwo – doradztwo”, że prognoza WAPA jest jedną z wielu i może być obarczona błędem, gdyż jej dane pochodzą tylko od pewnej części reprezentantów rynku.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Agroleśnictwo najważniejsza innowacja w rolnictwie.

Pierwszy poranek w lutym z temperaturami do -20 stopni C.