w

W wielu miejscach przymrozki!

The image of an apple tree in the garden, ice crystals on the leaves and apples, toning, blurring. Abstract background, soft focus

Nad Polskę wkroczył niż imieniem Roland, który zabierze nam letnią aurę i zastąpi ją jesienną. Najpierw spadnie deszcz, miejscami połączony z burzami, a następnie ochłodzi się ! 

W piątek (17.09) duże ochłodzenie za sprawą spływu powietrza z dalekiej północy. Na termometrach przeważnie około 15 stopni, jednak będą miejsca, gdzie w strugach obfitego deszczu zmierzymy zaledwie 12-13 stopni. To oznacza, że na południu z dnia na dzień ochłodzi się o 10 stopni.

W większości regionów spadnie deszcz, ale najbardziej obficie popada na południu i wschodzie. Sumy opadów mogą tam dochodzić do 15-20 mm, a miejscami do 30-40 mm. W krótkim czasie spadnie ponad połowa miesięcznej normy opadów. Możliwe są lokalne podtopienia.

Weekend (18-19.09) pod znakiem jeszcze większego ochłodzenia. Pierwszy raz w tym sezonie temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie jednocyfrowa. Noce i poranki w wielu miejscach z przymrozkami.

W sobotę (18.09) popada prawie wszędzie, najmocniej na północnym wschodzie, gdzie przejdą ulewy. Na północnym wschodzie tylko nieco powyżej 5 stopni. Na pozostałym obszarze przeważnie od 10 do 15 stopni.

W niedzielę (19.09) na zachodzie i północy bez opadów z rozpogodzeniami, a na pozostałym obszarze słabe, zanikające deszcze. Na wschodzie, południu i w centrum bardzo zimno, 5-7 stopni. Na zachodzie i północy cieplej o 10 stopni, na ogół 15-17 stopni.

źródło: twojapogoda.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pierwsze wzrosty ceny za Galę… W ofercie pojawił się Golden.

Zalana plantacja borówki – co robić ? dr inż. Tomasz Krupa i Ryszard Nowakowski.