w

W Rosji brakuje jabłek… Szansa na zniesienie EMBARGA???

East-fruit.com informuje: W Rosji brakuje krajowych zapasów jabłek. Od początku tego tygodnia cena wysokiej jakości jabłka w Rosji wzrosła średnio o 10%. W Rosji zapasy jabłek są bliskie całkowitego wyczerpania – informują analitycy raportu.

W rezultacie dopiero od początku tego tygodnia cena wysokiej jakości jabłka w Rosji wzrosła średnio o 10%. Dziś lokalne gospodarstwa są gotowe do wysyłki od 55 do 80 rubli / kg (0,75-1,09 USD / kg), w zależności od kalibru i klasy oferowanych produktów. Jednocześnie przedstawiciele hurtowni w Federacji Rosyjskiej twierdzą, że w bieżącym tygodniu często występowały problemy z zakupem niezbędnych ilości produktów, ponieważ zapasy jabłek w lokalnych gospodarstwach były prawie wyczerpane.

W segmencie jabłek importowanych również rosną ceny, co jest spowodowane przerwami w dostawie tych produktów na rynek rosyjski z powodu kwarantanny w głównych krajach dostarczających, a także sezonową redukcją zapasów jabłek w krajach eksportujących.

Warto zauważyć, że rosyjscy sadownicy są dziś gotowi sprzedawać jabłka średnio o 30% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Eksperci projektu wyjaśniają tę różnicę cen faktem, że produkcja jabłek w Rosji w tym sezonie zauważalnie spadła z powodu warunków pogodowych w kwietniu 2019 r.

Czy Waszym zdaniem braki jabłek na rynkach Rosyjskich mogą być szansą za zniesienie embarga?

 

źródło: https://east-fruit.com/article/v-rossii-zakanchivayutsya-zapasy-otechestvennogo-yabloka

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

KRUS: Od jakiej daty wypłacany jest zasiłek opiekuńczy?

Komunikat truskawkowy – silna regeneracja po wystąpieniu uszkodzeń – Jacek Ceglarski Azelis