w

W Potworowie powstanie przetwórnia owoców i warzyw?

Władze gminy Potworów chcą budowy przetwórni papryki, rabarbaru, cukinii oraz innych warzyw ciepłolubnych uprawianych na tym terenie. Przetwórnia miałaby powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego i stworzyć warunki do dalszego rozwoju produkcji ogrodniczej w regionie.

– Kompaktowa, nowoczesna i szyta na miarę lokalna przetwórnia stworzy możliwości dla dalszego rozwoju naszych gospodarstw i regionu. Zakładamy, że inwestycja w przetwórstwo podniesie i ustabilizuje opłacalność naszej produkcji rolnej – chwali wójt gm. Potworów Marek Klimek.

Powołanie takiej spółki, to zdaniem wójta, kwestia najbliższych kilku miesięcy. – Chcemy żeby taka przetwórnia powstała i żeby nasi mieszkańcy mogli sprzedawać na miejscu świetne, świeże owoce i warzywa, i żeby to na miejscu można było przetwarzać. To w jakiś sposób da gwarancję wyższych cen, a przede wszystkim gwarancję zbytu. Wiemy, jak jest bardzo źle w rolnictwie, szczególnie w tym rolnictwie dużym – podkreśla Marek Klimek.

Gość Radia Plus Radom poinformował, że 29 lutego ogłoszony został kolejny przetarg na budowę kolejnych pięciu odcinków dróg w gminie. – To są te drogi, których nie można wybudować z masy bitumicznej. Trwają natomiast prace na tych 9 odcinkach, przy których przetarg został rozstrzygnięty w styczniu. To bardzo dobra wiadomość, bo nasi mieszkańcy będą mogli jeździć po naprawdę bardzo dobrych drogach – chwali Marek Klimek.

Jeszcze w tym roku ruszą prace przy remoncie kościoła parafialnego w Potworowie. Gmina otrzymała na ten cel 980 tys. złotych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków „Polski Ład”. W ramach remontu będzie wymieniona więźba dachowa i pokrycie.

źródło: https://radioplus.com.pl/audycje-radiowe/75252-w-potworowie-powstanie-przetwornia-owocow-i-warzyw

UDOSTĘPNIJ

Największy protest rolników 20 marca – 400 BLOKAD! Sprawdź MAPĘ PROTESTÓW!

Mirosław Maliszewski: myślę, że rolnicy powinni być zadowoleni.