w

W nocy z piątku (5 maja) na sobotę (6 maja) przy gruncie około –6°C

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił prognozę pogody na najbliższy weekend. Co wydarzy się w weekend, 6 i 7 maja? Wszystko wskazuje na to, że na niebie królować będą chmury. Czekają nas opady deszczu i przymrozki.

W nocy z piątku (5 maja) na sobotę (6 maja) w północno-wschodniej części Polski będzie pogodnie. Właśnie tam wystąpią przymrozki. „Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie wzrastać do dużego, a na zachodzie możliwe opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura minimalna od –3°C na północnym wschodzie (przy gruncie około –6°C), 1-4°C w centrum, do 8°C na południowym zachodzie. Wiatr wciąż będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków wschodnich” – informują eksperci.

Sobota raczej pochmurna i w wielu miejscach z opadami deszczu, na zachodzie miejscami do 20 mm na 12 godzin. Na krańcach południowych możliwe są burze. Pogodnie tylko na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 9°C do 14°C, najcieplej będzie na Podkarpaciu, do 17°C. Spodziewamy się wiatru przeważnie umiarkowanego i porywistego, z kierunków wschodnich.

W niedzielę na zachodzie i południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, prognozowane są stopniowo zanikające opady deszczu. Na pozostałym obszarze raczej pogodnie. Temperatura minimalna w nocy od –1°C na Suwalszczyźnie, około 4°C w centrum, do 8°C na południowym zachodzie. W północno-wschodniej Polsce wystąpią także przygruntowe przymrozki. Temperatura maksymalna od około 10°C na południowym wschodzie do 14-16°C na pozostałym obszarze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

źródło: imgw.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W mojej ocenie około 40% czereśni przemarzło w Polsce – Krzysztof Nowak

Łożyska w praktyce! Sprawdź jak montować i jakie wybrać do ciągnika oraz maszyny!