w

W Gminie Błędów skradziono ciągnik z kosiarką!

Kradzieże sprzętu rolniczego i maszyn to problem, który spędza sen z powiek wielu sadownikom. W nocy łupem złodziei padł ciągnik Ursus, w Gminie Błędów. O całej sytuacji poinformował sadownik, za pośrednictwem social-media. Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na sprzęt w Państwa gospodarstwach.

Uwaga! Dzisiejszej nocy około godz 24.00 – 01.00 w miejscowości Katarzynów skradziono traktor Ursus C330M z kosiarką sadownicza. Jeżeli ktoś coś widział proszę o kontakt.

– poinformował na swoim Facebook, sadownik Michał.

Osoby, które posiadają jakieś informację, lub mogą udostępnić nagrania monitoringu z okolic w dniu 19 lutego 2023 z godzin 00:00 – 1:00 prosimy o kontakt z sadownikiem. Mamy nadzieję, że uda się odnaleźć ciągnik i kosiarkę.

Przypominamy!

Dbając o własne mienie ważnym elementem jest zwrócenie szczególnej uwagi na jego właściwe zabezpieczenie. Należy zamykać drzwi i okna w pomieszczeniach gospodarczych, w których zostawia się sprzęt rolniczy. Jeśli nie możesz odpowiednio zabezpieczyć tych pomieszczeń staraj się nie zostawiać tam cennych przedmiotów. Do tego typu zdarzeń dochodzi najczęściej na posesjach domów jednorodzinnych oraz na terenach wiejskich w porze wieczorowo – nocnej. Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza, dlatego zwracajmy uwagę na osoby nieznajome przebywające w rejonie naszych posesji. Skutki włamania dostrzega się zazwyczaj następnego dnia. Warto więc zastanowić się nad zamontowaniem alarmu oraz zadbać o oświetlenie posesji. Policjanci przypominają o oznakowaniu wartościowych przedmiotów oraz wykonaniu ich zdjęć. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego REAGUJ I POWIADOM Policję dzwoniąc na numer 112.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zdziwisz się, których środków ochrony roślin nie można stosować w sezonie 2023?

46,8 t zamiast przepisowych 40 t. Jabłka wysypywały się z burty.