w

Uważaj na oszustów sprzedających „polskie” truskawki! Ceny około 30 zł za kilogram.

Pierwsze polskie truskawki pojawiły się już w sklepach i na straganach. Na razie ilości są nie duże, a to przekłada się na wysokie ceny. Wszystko może zmienić kilka dni słońca i pojawienie się na rynku pierwszych truskawek z tuneli, które wyprą te szklarniowe.

Uważaj na oszustów sprzedających „polskie” truskawki. Tych jest jeszcze niewiele, nie daj się nabrać
Polskie truskawki potrafią być nawet dwukrotnie droższe od tych importowanych – czytamy na portalu money.pl

Pierwsze szklarniowe i polskie truskawki truskawki w hurcie kosztują od 22 do 30 zł. W sklepach nierzadko jest to 50 zł lub nieco ponad 40 zł. Z zakupami trzeba uważać. Jak na starcie kilku poprzednich sezonów nieuczciwi handlowcy sprzedają „polskie” truskawki, które pochodzą z importu. W hurcie są dwukrotnie tańsze.

Przez chłody truskawki będą droższe. Za kilogram owoców trzeba zapłacić 30 zł.

Oszuści wykorzystują w ten sposób nasz truskawkowy patriotyzm. Polscy klienci cenią sobie po prostu smak polskich truskawek. Skąd pochodzą te pierwsze i naprawdę polskie? Jak się okazuje, spod Kalisza w Wielkopolsce są największe plantacje truskawek szklarniowych w kraju. Zbiory już się zaczęły i potrwają do połowy maja.

Tych szklarniowych jest naprawdę nie dużo, zatem od razu odbija się to na ostatecznych cenach. Sytuacja zmieni się, kiedy pojawią się już owoce z upraw pod tunelami, a do tego potrzebne jest słońce. Jak już czytaliśmy w money.pl, w tym roku wegetacja roślinna jest spóźniona o co najmniej 2 tygodnie .Dlatego te pierwsze z tuneli na razie jest dostępne truskawki pojawiają się w śladowych ilościach i pochodzą przeważnie z uprawy szklarniowej. Na truskawki z upraw tunelowych trzeba jeszcze poczekać. Niektórzy producenci już oferują pierwsze owoce, ale w swoich gospodarstwach.

Dlatego truskawki sa dużo droższe niż przed rokiem. Na Rynku Hurtowym Bronisze, w pierwszej dekadzie maja truskawki w kosztowały już nawet 18 zł, a nie 30 jak ma to miejsce teraz.

Z kolei na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A. krajowe truskawki można kupić po 28- 30 zł za kilogram. Na giełdzie w Kaliszu poziom cen jest podobny. Za kilogram krajowych truskawek trzeba zapłacić ok 28 zł. W Krakowie na Placu Targowym Rybitwy polska truskawka oferowana jest w cenie 22-25 zł/kg.

Dużo tańsze są importowane truskawki, które dostępne są w hurcie już za 12-17 zł.

zródło: money.pl

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nie będzie podziału składki na ubezpieczenie zdrowotne za pomocnika przy zbiorach?!

Ponad 100 zł za kg malin. Ten sezon będzie drogi? Ekspert wyjaśnia