w ,

UWAGA! Złodzieje na rynkach hurtowych!!!

W ostatnim czasie policjanci odnotowali aktywność złodziei oraz włamywaczy, którzy pojawili się w rejonach placów handlowych i hal, szukając sposobności, aby niepostrzeżenie wyciągnąć z kieszeni lub torebki portfel bądź dostać się do wnętrza samochodu.

Apelujemy o właściwie zabezpieczenie swojego mienia i wartościowych przedmiotów, aby nie stały się łatwym celem dla złodzieja i włamywacza. Dlatego też warto być przezornym i zastosować się do następujących wskazówek i porad:

  • nie należy pozostawiać w aucie żadnych wartościowych przedmiotów, portfeli, torebek, telefonów, tabletów, laptopów, nawigacji samochodowych, a nawet odzieży, czyli wszystkiego co może przykuć uwagę złodzieja,
  • rzeczy wartościowe umieścić w takim miejscu, aby nie stały się łatwym celem dla włamywacza, gdyż często działa on pod presją czasu, a spłoszony może szybko uciec,
  • portfel należy nosić z przodu, najlepiej w zasuwanej bądź zamykanej kieszeni, podobnie telefon. Kobiety powinny szczególnie zwracać uwagę na torebki, aby nie pozostawiać ich bez nadzoru nawet obok siebie lub w zamkniętym samochodzie. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, aby stracić nie tylko sam portfel, ale całą torebkę z zawartością,
  • zwrócić należy uwagę na osoby postronne, których obecność budzi podejrzenia i obawy co do zasadności ich przebywania w danym miejscu.

Niewłaściwie zabezpieczone mienia stanowi łatwy cel dla złodzieja i włamywacza. Dbałość o swoją własność i przezorność to podstawy bezpieczeństwa.

Apelujemy do wszystkich użytkowników Rynku o niebagatelizowanie zagrożenia i niezwłoczne informowanie Służby Porządkowej Rynku tel. 22 721 55 03/04 oraz Policji tel. 22 721 20 32 o wszelakich incydentach i zdarzeniach stanowiących zagrożenie dla naszego życia, zdrowia i mienia.

źródło: www.bronisze.com.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pożar w gospodarstwie produkującym truskawki

POJAWIŁ SIĘ – Tarcznik niszczyciel!