w

UWAGA na intensywne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne oraz na oblodzenie.

Zima w Polsce rozkręca się. Pogoda w tym tygodniu z dnia na dzień będzie robić się coraz bardziej mroźna. Do Polski z północy i północnego wschodu kontynentu płyną coraz chłodniejsze masy powietrza. Jak podaje IMGW, najchłodniej będzie na Mazowszu, Podlasiu, Lubelszczyźnie, Mazurach i Suwalszczyźnie oraz w regionach podgórskich.

⚠️UWAGA na intensywne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne oraz na oblodzenie.

Zostały wydane ostrzeżenia…

Opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB Środa, 13 stycznia 2021

– Może nie bestia, ale bestyjka ze wschodu daje o sobie znać. Będzie chłodniej, ale nie spodziewajmy się mrozów do minus 30 stopni Celsjusza – mówi w rozmowie z Radiem ZET synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Portal fanipogody.pl informuje, że pierwszy gwałtowny spadek temperatur odczujemy w nocy z czwartku na piątek. Do poniedziałku termometry na wschodzie kraju będą pokazywać nawet minus 20 stopni Celsjusza. Mroźna aura ma odpuścić na początku przyszłego tygodnia, gdy wpływ na pogodę w Polsce będą miały niże znad Atlantyku.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę 13 stycznia ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w w województwach: dolnośląskim, śląskim,małopolskim.

W nocy ze środy na czwartek również na drogach może pojawić się oblodzenie. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu z deszczem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od minus 2 stopni do minus 1 stopnia.

źródło: RadioZET.pl/IMGW/PAP

Czy duży mróz zagraża drzewom w trakcie cięcia zimowego? Wyjaśnia ekspert Andrzej Soska

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szkody łowieckie. Znowu zmiany? Senat za nowelizacją prawa! Czy poprawi to sytuację rolników?

W soku KUBUŚ więcej koncentratu jabłkowego – skutek podatku cukrowego!