w

Ustawa regulująca nieuczciwych płatników weszła w życie!

Terminy płatności między kontrahentami będą skrócone! Od 1 stycznia  2020 roku w  życie wchodzi ustawa antyzatorowa. Skróci ona realny termin płatności i będzie wywierać prawną presję na nieuczciwe podmioty, które zalegają z płatnościami. Sadownicy rozliczający się na podstawie VAT będą w bardziej komfortowej sytuacji z terminami płatności. Nowe przepisy dają narzędzia do obrony! Ustawa również reguluje  odsetki za opóźnienia w transakcjach handlowych z 9,5%  do 11%.

– Problemy z płatnościami mogą doprowadzić do upadku wielu firm, szczególnie tych mniejszych. Dlatego konieczne stało się rozwiązanie tego problemu. Zmienione zostaną przepisy i wprowadzone rozwiązania, które skrócą terminy płatności i jednocześnie przewidują sankcje dla tych, którzy nie płacą. Szczególnie chronieni będą mikro, mali i średni przedsiębiorcy. Kary nakładał będzie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów –informuję prezes UOKiK Marek Niechciał.

Pełna treść ustawy: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190001649/T/D20191649L.pdf

 

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

  1. Dali kasę na grupy które teraz kupuje obcy kapitał podnoszą ciągle place niedługo w Polsce nie będzie Polskich firm tylko zagraniczne korporacje przemysł spożywczy sprzedany w 99% ten 1 % który został przy rządach PiS nie ma szans na przetrwanie zagraniczne molochy nie płacą wcale podatków a my jesteśmy jeb…. z każdej str. 2020 mam firmę zatrudnia ponad 200 os zwalniam połowę biorę maszyny w liezing wymuszona decyzja ale co zrobi w obecnej syt postapi tak prawie każdy przedsiębiorca który mial dużo pracowników. Maszyny maszyny maszyny inaczej padną wszyscy

Zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”

Inwestycje w nawadnianie… Czy ARiMR wydłuży terminy składania wniosków?