Cena jeżyny wydaję się być na tyle atrakcyjna, że sukcesywnie w Polsce powstają nowe plantacje. Brakuje wciąż danych odnoszących się do wielkości produkcji w Polsce. Sukces uprawy jeżyny to przede wszystkim dobór odpowiedniej odmiany oraz zasady założenia i prowadzenia plantacji.
Polskie odmiany
Odmiany które powstały w Polsce są bardziej odporne na przemarźnięcia. Plantatorzy sadzą odmiany Brzezina oraz Gaj – odmiany charakteryzują się wczesnym owocowaniem oraz nie mają kolcy. Plantatorzy wskazują również na częste sadzenie odmiany Polar lecz ta czasami przemarza. Pozostałe wymieniane odmiany to Ruczaj, Zagajnik, Brzezina. Odmiana Ruczaj jest mało podatna na szarą pleśń.
Jeżyna owocuje od czerwca do początku sierpnia – wszystko zależy od odmiany.
Stanowisko
Jeżyny lubią stanowiska przepuszczalne wodę a glebę wilgotną. Plantatorzy sadzą je w rozstawach około 3 metrów na 1 metr czasami nawet 1,5 metra odstępu między krzewami. Plantacje zakładane są na wiosnę oraz jesień. Często stosuje się ściółkowanie w celu ograniczenia zachwaszczenia. Dobra plantacja wymaga prowadzenia konstrukcji.
Cięcie
Jeżyny owocują na dwuletnich pędach, które po zbiorze z reguły skraca się do wysokości gruntu. Podobnie jak w borówce w nowym roku zostawia się 5 do 7 przewodzących pędów. Latem gdy urosną zbyt wysoko skraca się je.
Choroby i szkodniki w uprawie jeżyn
Wciąż brakuje wielu danych dotyczących uprawy jeżyny. Plantatorzy często stosują się do zaleceń malin w uprawie jeżyn. Najgroźniejsze choroby to zamieranie pędów, szara pleśń, antraknoza, rdza. Szkodniki to szpeciele, przędziorek, mszyce, muszki.