w

Ubezpieczenia rolne – będą dopłaty do polis?

Najważniejszymi wyzwaniami dla ministerstwa rolnictwa na najbliższy okres są walka z afrykańskim pomorem świń, zbudowanie systemu ubezpieczeń rolnych i uruchomienie holdingu spożywczego – poinformował wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Minister wziął udział w środowym posiedzeniu senackiej komisji rolnictwa, na którym m.in. przedstawił swoje priorytety w kierowaniu resortem rolnictwa.

Ubezpieczenia rolne – będą dopłaty do polis ?

Ideałem byłoby, żeby to był system powszechny, choć do dyskusji – czy obowiązkowy. On musi być przede wszystkim kompleksowy, jeżeli chodzi o rodzaje szkód, i bezpieczny dla rolników i zakładów ubezpieczeniowych

– stwierdził minister.

Jak mówił, w tym celu będą tworzone ubezpieczenia wzajemne. W ustawie budżetowej na 2022 r. na ubezpieczenia rolne w 2022 r. jest w sumie ponad 1,4 mld zł, dodatkowo na rekompensaty z tytułu klęsk żywiołowych 3 mld zł.

– Dysponując kwotą prawie 4,5 mld zł, można pomyśleć o zbudowaniu systemu ubezpieczeń, z możliwością dopłat 65 proc. kwoty składki, wtedy można pokusić się o ubezpieczenia od każdego ryzyka łącznie z suszą – tłumaczył szef resortu rolnictwa.

źródło: polskieradio.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Państwowy Holding Spożywczy ma walczyć ze zmowami cenowymi.

Borówka amerykańska – podsumowanie roku 2021 [VIDEO]